Цей показник дуже оманливий, – у КШЕ розповіли про високу смертність від COVID-19 в Україні

5 серпня 2021, 16:51
Читать новость на русском

В Україні кількість нових випадків захворювання у порівнянні з числом померлих від COVID-19 утворюють високий показник смертності. Однак він може бути дуже оманливим.

Про це заявив керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко. Зокрема, він не рекомендує на нього покладатися.

До теми Коли можливий новий спалах коронавірусу в Україні: відповідь KSE

Чому показник може бути оманливим

За словами Ганиченка, смертність настає приблизно через 18 днів після прояву симптомів захворювання. Водночас її зростання спостерігається впродовж перших 2 – 3 тижнів лише у виявлених випадках.

Тобто навіть попри спалах COVID-19, показник смертності, поділений на виявлені випадки, буде падати.

Насправді цей показник дуже-дуже оманливий. У жодній з рекомендації Київської школи економіки немає цього показника, коли дивляться, скільки серед тих, хто захворів, померлих за єдиної причини, що смертність – відкладений показник,
– заявив він. 

Втім, як зауважив Ганиченко, інші дослідники, наприклад Національна академія наук, дивляться на нього й роблять певні висновки. 

Дізнайтеся більше В Україні майже вдесятеро зросла кількість хворих на коронавірус штаму Дельта

Спалахи треба виявляти в ОТГ

У КШЕ рекомендують, щоб українці й надалі дотримувалася адаптивного карантину. Також необхідно виявляти спалахи COVID-19 на рівні об'єднаних територіальних громад, тобто на найменшому рівні.

Це необхідно для того, щоб вони не переходили на регіональний чи національний рівень. 

Ганиченко розповів про COVID-19 в Україні: дивіться відео

Коронавірус в Україні: останні новини

  • В Україні стрімко поширюється штам коронавірусу Дельта. Вже офіційно підтвердили 147 випадків зараження цим варіантом інфекції.
  • Головний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що в Україні є достатньо ПЛР-тестів. Цього запасу вистачить щонайменше до кінця жовтня.
  • Кузін також прокоментував ймовірність введення локдауну в Україні через нові штами коронавірусу. Він заявив, що в державі поки планують продовжувати адаптивний карантин.