Походження коронавірусу: Китай дослідить сотні тисяч зразків крові
Джерело:
CNNЗа словами китайського чиновника, Китай готується перевірити десятки тисяч зразків з банку крові з міста Ухань у рамках розслідування походження Covid-19. Цей крок роблять через збільшення закликів до прозорості розслідування походження коронавірусу.
Дослідження крові допоможе знайти перші зараження
Раніше група дослідників Всесвітньої організації охорони здоров'я визначила близько 200 тисяч зразків крові, в тому числі зібрані в останні місяці 2019 року, які можуть містити антитіла до нового коронавірус. Найперше зараження датується 8 грудня 2019 року, але багато вчених вважають, що коронавірус поширювався серед людей вже восени.
Також на тему: Вузли на щитоподібній залозі: чому виникають й чим загрожують
Зразки зберігаються в центрі крові Ухань і, як вважається, охоплюють весь 2019 рік. Скоро для них мине термін зберігання.
Доцент епідеміології Колумбійського університету Морін Міллер в бесіді з журналістами заявила, що зразки абсолютно точно міститимуть важливі дані. Вона також закликала КНР допустити іноземних експертів до спостереження за процесом дослідження. Зразки можуть навіть вказувати, хто вперше був заражений, де, а також їх вік та професія.
Водночас Вільям Шаффнер, професор медичного факультету Університету Вандербілта, назвав дві можливі складнощі зі зразками крові. Він пояснив, що донорами зазвичай стають здорові люди, тому це можуть бути тільки безсимптомні випадки. Та вважає, що зразки потрібно доставити в Женеву чи інше нейтральне місце, щоб експерти ВООЗ могли провести незалежне дослідження.
Що відомо про походження коронавірусу
- У спільному звіті ВООЗ і Китаю, опублікованому в березні за підсумками місії ВООЗ до Уханю у 2021 році, зазначалося, що найбільш вірогідний сценарій появи COVID-19 – перехід захворювання від кажанів до іншої тварини, яка пізніше заразило людей.
- У жовтні науковці повідомили, що це могли бути тварини, які перебували на фермах в Китаї та мали контакт з кажанами.
- Натомість наприкінці липня 2021 року Китай заявив, що не допомагатиме ВООЗ з дослідженнями, оскільки лава ВООЗ Тедрос Гебреїсус допустив "формулювання, які не поважають науку" та "політизують" тему.
- США з партнерами продовжать чинити тиск на Китай, щоб той надав всю необхідну інформацію і співпрацював зі Всесвітньою організацією охорони здоров'я для з'ясування причин виникнення COVID-19.
- Поки фахівці не прийшли до остаточних висновків про те, як саме вірус потрапив на Уханьський ринок морепродуктів "Хуанань", де вперше було зафіксовано спалах захворювання, яке викликане коронавірусом.
- У травні президент США Джо Байден доручив спецслужбам посилити пошук джерела COVID-19.