Поганий сон погіршує перебіг COVID-19

10 листопада 2021, 19:55
Читать новость на русском

Джерело:

JAMA Network Open

Нове дослідження клініки Клівленда показало, що у людей з порушеннями сну значно вищі ризики госпіталізації та смерті внаслідок коронавірусу.

Згідно з результатами дослідження, пацієнти з порушенням дихання уві сні та пов'язаною зі сном гіпоксією не мають підвищеного ризику розвитку COVID-19. Але прогноз захворювання у них виявився гіршим на 31%.

До теми Алкоголь несподівано виявився корисним для літніх людей: у яких кількостях

Це дослідження покращило наше розуміння зв'язку між порушеннями сну та ризиком несприятливих наслідків COVID-19. Воно припускає, що біомаркери запалення можуть опосередковувати цей взаємозв'язок,
– заявила Ріна Мехра, директорка дослідження розладів сну у клініці Клівленда.

Дослідники використали регістр досліджень COVID-19 клініки Клівленда, який охоплює дані про майже 360 000 пацієнтів. 5 400 хворих збирали дані про свій сон. 

Результати дослідження сну та позитивність COVID-19 оцінювалися поряд з тяжкістю захворювання. Команда також врахувала супутні захворювання, такі як:

  • ожиріння,
  • хвороби серця,
  • хвороби легенів,
  • рак,
  • куріння.

Отримані результати створили основу для додаткових досліджень, щоб визначити, чи раннє ефективне лікування, таке як PAP (позитивний тиск у дихальних шляхах) або введення кисню, може поліпшити результати COVID-19.

Якщо гіпоксія, пов'язана зі сном, дійсно призводить до гірших наслідків COVID-19, слід застосовувати стратегії стратифікації ризику, щоб зробити пріоритетним раннє призначення терапії COVID-19 цій підгрупі пацієнтів,
– додала перша авторка дослідження Синтія Пена.

Вона заявила, що ці результати мають важливе значення, оскільки скорочення госпіталізацій та смертності може знизити навантаження на системи охорони здоров'я.