Почалися дослідження гімсілумабу на пацієнтах з важкою формою COVID-19

17 квітня 2020, 18:46
Читать новость на русском

В рамках клінічного дослідження BREATHE університетська клініка Темпл почала лікувати першого пацієнта з важкою формою коронавірусу за допомогою гімсілумабу.

Препарат може допомогти знизити смертність від коронавірусу, повідомляє пресслужба клініки Темпл.

До теми Якими ліками пропонують лікувати коронавірус: перелік

Гімсілумаб протестували в численних неклінічних дослідженнях і двох попередніх клінічних дослідженнях. Окрім того, було ще дослідження на здорових добровольцях – це все для того, щоб впевнитися у безпеці препарату.

Гімсілумаб – що це?
Гімсілумаб – це повністю людське моноклональне антитіло, орієнтоване на гранулоцитарний макрофаг-колонієстимулюючий фактор ( GM-CSF), який, як вважають, є ключовим фактором гіперзапалення легенів.

Пояснимо, що раніше вчені провели рандомізоване дослідження під час якого виявили, що GM-CSF може сприяти клінічному погіршенню хворих з коронавірусом.

Відтак, повернімося до дії гімсілумабу. Оскільки його дія спрямована на GM-CSF, дослідники вважають, що препарат може допомогти уникнути критичного стану у пацієнтів з COVID-19.

Вчені проведуть багатопрофільне клінічне дослідження, у якому візьмуть участь 270 пацієнтів з коронавірусом, з урахуванням хворих з гострим пошкодженням легенів та ГРДС.

Добровольців рандомізують на дві групи – одні отримуватимуть препарат, а інші плацебо. Одного пацієнта вже почали лікувати за допомогою гімсілумабу.


Симптоми коронавірусу / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.