Підробляти ліки вітчизняного виробництва економічно невигідно
Ціна - як чинник фальсифікації. Українські ліки підробляти економічно невигідно - середньозважена вартість вітчизняної упаковки становить 7 гривень, тоді як іноземної - на 30 більше.
″Якщо узяти рейтинг найбільш підроблюваних лікарських препаратів - він практично на сто відсотків відповідає рейтингу найбільш рекламованих лікарських препаратів. В минулому році наше населення купило ферментних препаратів, такі як ″Мезим″, ″Фестал″ - на 80 мільйонів доларів″, - каже голова державної служби з лікарських засобів Олексій Соловйов.
Згідно з офіційною статистикою кількість фальсифікованих медпрепаратів на ринку не перевищує півтора відсотка.
″Буває, що або якісь пігулки, ну, не такої форми, не гладенькі як вони повинні бути. В настоянках, ну, етикетки там якось неправильно і так далі. Може бути осад але нічого такого страшного поки що не зустрічали″, - каже фармацевт Вікторія Красовська.
Лідерами імпорту неякісних ліків до вітчизняних аптек є країни Південно-Східної Азії. Разом з тим за останні півроку через значні порушення призупинили роботу 20 вітчизняних підприємств, що спеціалізувалися на виготовленні лікарських засобів. Українське законодавство за виробництво фармакологічного фальсифікату передбачає лише штраф у півтори тисячі гривень. В той час як у більшості країн за це притягують до кримінальної відповідальності.