Тестування має вирішальне значення не лише для зниження швидкості поширення хвороби, й для вчасного лікування хворих людей, розповіла Уляна Супрун на своїй фейсбук-сторінці.

До теми: По всій Україні ввели карантин через коронавірус: що зміниться

Чому важливо проводити тести на коронавірус?

Окрім тесту, не існує іншого шляху, щоб дізнатися про наявність Covid-19 у людини.

Коли кількість людей, яких тестують, занадто мала, то логічно, що кількість підтверджених випадків може бути значно нижчою, ніж справжня кількість заражених людей. Вони залишатимуться не виявленими,
– заявила Уляна Супрун.

Супрун вважає, що під час поширення Covid-19 важлива якісна, чесна і прозора комунікація, адже вона допоможе зменшити занепокоєння в суспільстві. Також це важливо і для того, щоб розробити дієвий план та правильно реагувати на загрозу.

Сьогодні ми побачили, що маємо великі з цим проблеми. Поки вже всі активно обговорювали карантин і введення обмеження на масові заходи в соцмережах, не було жодного офіційного повідомлення про ці дії від уряду. Вони б мали першими вийти з поясненням і відповідями на всі запитання,
– зауважила вона.

Зі слів колишньої очільниці МОЗ, 11 березня у Польщі ввели схожі заходи, як і в Україні. Разом з тим, у сусідній країні по телебаченню весь день тривав марафон, під час якого відповідали на питання про карантин, які непокоїли людей. Супрун додала, що погана комунікація – це не лише каталізатор паніки й занепокоєння у суспільстві, але й тотальна неповага до своїх громадян.

Уляна Супрун
“Не треба соромитися чи перейматися тим, що можна виглядати погано або бути "проблемним" на фоні інших регіонів. Говорити відкрито і чесно про підозри на COVID-19, вимагати проведення тестів, належної кількості засобів індивідуального захисту, а головне – об'єктивної та чесної інформації. Як показала нам ситуація з кором – це дуже важливо”.

Кількість проведених тестів для виявлення Covid-19 по країнах станом на 11 березня:

  • Україна – протестовано 43 людини (не враховуючи евакуйованих з Уханя). Коронавірус підтвердили у 1 людини.
  • Угорщина – протестовано 609 людей, зафіксовано 13 випадків.
  • Польща – протестовано 2024 зразків, виявлено 25 випадків хвороби.
  • Туреччина – 940 тестів та 1 випадок хвороби.
  • Фінляндія – 720 тестів на коронавірус, виявили 40 випадків хвороби.
  • Італія – проведено 60 761 тестів, 10 149 з яких виявились позитивними.
  • Великобританія –26,261 тестів, 373 з яких показали позитивний результат.
  • Південна Корея провела понад 200 тисяч тестів. Виявлених випадків COVID-19 – 7 775.


Коронавірус в цифрах / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.