Pfizer запустила клінічні випробування нової вакцини проти грипу: в чому її особливість

28 вересня 2021, 11:40
Читать новость на русском

Джерело:

MedicalXpress

Американська фармацевтична компанія Pfizer заявила, що почала клінічні випробування вакцини проти грипу на основі мРНК. Тобто за тією ж технологією, як і їхня вакцина проти COVID-19.

Ідея полягає в тому, щоб покращити нинішнє покоління вакцин проти грипу. Річ у тім, що нинішня ефективність таких препаратів становить 40 – 60%.

Увага Україну накриє вірусна хвиля: як посилити ефект вакцинації

Пандемія COVID-19 дозволила нам використовувати величезні наукові можливості мРНК. Грип залишається областю, в якій ми бачимо потребу у вакцинах, які могли б підвищити ефективність в будь-який сезон. Ми вважаємо, що мРНК – ідеальна технологія для розв'язання цієї проблеми,
– заявила керівниця відділу досліджень вакцин у компанії Pfizer Катрін Янсен.

Згідно із заявою компанії, до раннього етапу досліджень залучать понад 600 американців у віці від 65 до 85 років. Під час цього етапу Pfizer хоче порівняти безпеку і рівень імунної відповіді одно-, дво- і чотирьохвалентної мРНК-вакцини при різних рівнях дозування зі звичайною ліцензованою чотирьохвалентною вакциною.

  • Одновалентна вакцина – захищає проти одного штаму грипу,
  • Двовалентна – проти двох штамів,
  • Тривалентна – проти трьох,
  • Чотирьохвалентна – проти чотирьох.

Як розробляють нинішні вакцини проти грипу

Звичайні вакцини проти сезонного грипу зазвичай розробляють шляхом вирощування вірусу всередині курячих яєць або клітинах ссавців. Для розробки препаратів отримані віруси інактивують і обробляють.

Це складний шлях – окрім того, що вакцини викликають сильну реакцію, так ще й щороку потрібно розробляти інакші комбінації проти нових штамів.

Чим може допомогти мРНК

Особливість технології мРНК (рибонуклеїнової кислоти) полягає в тому, що для неї потрібна тільки генетична послідовність вірусу або його конкретна частина, що забезпечує швидше і гнучкіше виробництво.

Людське тіло зчитує генетичний код і створює вірус типу клітин, які готують імунітет бути готовим до загрози. 

Pfizer почав роботу над мРНК- вакциною проти грипу ще у 2018 році. В майбутньому компанія планує вивчити ефективність мРНК проти інших респіраторних вірусів, раку і генетичних захворювань.

До слова, Moderna також працює над вакциною проти грипу на основі мРНК.