Не варто споглядати у дзеркало з острахом та панічно реагувати на появу перших зморшок на обличчі. Краще з’ясуйте перші ознаки старіння шкіри і поступово працюйте над їхнім усуненням, не вдаючись до пластичної хірургії.

Читайте також: Як боротися з першими зморшками

Перші ознаки старіння шкіри


Старіння шкіри

Зморшкувате обличчя

Для такого типу шкіри завжди характерні дрібні ранні зморшки в куточках очей, міжбрів'я, в області підборіддя і верхньої губи. Найчастіше це проявляється у власниць сухого типу шкіри.

"Втомлене" обличчя і тьмяний колір шкіри

Якщо ви вранці прокидаєтеся зі свіжим обличчям, але ближче до вечора ви помічаєте набряклість, кола під очима, зморшки навколо губ чи опущені куточки рота, знайте, що ваша шкіра поступово втрачає молодість та пружність.

Деформація овалу обличчя і шиї

Нечіткий овал, друге підборіддя, обвислі повіки і зів'яла шкіра шиї свідать про старіння вашої шкіри.

Комбінований тип старіння

Такий тип старіння поєднує кілька перерахованих вище ознак.

Читайте також: 5 помилок під час купання, від яких швидше старіє шкіра

Як боротися зі старінням шкіри


Боремося зі старінням шкіри разом

1. Найголовніше, якщо ви не можете визначити тип своєї шкіри і тип старіння, то вам краще звернутися до косметолога, який допоможе підібрати правильний догляд.

2. Старайтесь позбутися всіх шкідливих звичок, особливо нікотин і алкоголь, які найшвидше прискорюють процес старіння не тільки шкіри, але й організму.

3. Змініть своє харчування, – у вашому раціоні має бути більше овочів, продуктів, що містять омега-3 жирні кислоти, вітаміни А, В і С. Пийте більше води і займайтесь по-можливості спортом.

Читайте також: Що впливає на старіння нашої шкіри: головні причини

4. Не забувайте про догляд за шкірою. У вашому косметичному наборі обов’язково мають бути засоби для вмивання, тонік або лосьйон, крем для шкіри під очі, денний і нічний крем для обличчя і обов'язково сонцезахисний крем. Всі інші засоби для догляду також не зашкодять, але їх потрібно підбирати за типом шкіри.