Перша їжа дитини визначає імунітет на все життя: дослідження

6 січня 2020, 20:41
Читать новость на русском

Мікробіота кишківника новонародженого визначається компонентами грудного молока матері, однак після введення першого прикорму розвивається власна мікрофлора.

Французькі вчені з Інституту Пастера виявили, що імунна відповідь формується при введенні в раціон твердої їжі.

Читайте також: Через які помилки батьків діти часто хворіють

Досліди на гризунах свідчать, що перший прикорм має ключове значення для формування кишкової імунної відповіді та всієї імунної системи. У людей процес влаштований так само, впевнені вчені.

Як проходило дослідження

Команда прийшла до цього висновку після експериментів на мишах. Цей механізм має конкретний часовий інтервал: від двох до чотирьох тижнів у мишей, що відповідає віку трьох-шести місяців у людей.


Імунітет формується в ранньому дитинстві/Фото:Unsplash

Щоб перевірити запрограмованість механізму в часі, вчені давали мишам антибіотики в цей період, а потім оцінили наслідки.

Після знищення мікробіоти антибіотиками імунна реакція більше не виникала. У мишей після "лікування" з більшою ймовірністю розвивалися запальні захворювання: колоректальний рак, коліт і кишкова алергія.

Такі результати підтверджують той факт, що ще в ранньому дитинстві визначаються ймовірні схильності до запальних розладів.


Перший прийом їжі є важливим для формування імунної системи/Фото:Unsplash

Імунна реакція має величезне значення, оскільки бере участь у формуванні імунної системи, яка захищає від запальних захворювань. Якщо відбувається збій, ймовірність розвитку аутоімунних захворювань і раку зростає.

Команда також визначила, що ключову роль для збалансованої імунної відповіді відіграють регуляторні Т-клітини. Без них імунні реакції загострюються, що і призводить до запальних захворювань.

Результати свідчать про значний вплив стану мікробіоти в ранньому віці на роботу імунної системи. Тепер дослідники планують вивчити наслідки раннього відлучення дитини від грудного вигодовування. Головним чином, вони будуть оцінювати можливі ризики нейродегенеративних захворювань.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.