Перегин жовчного міхура: симптоми та лікування

16 вересня 2019, 14:48
Читать новость на русском

Перегин жовчного міхура – це аномалія будови цього органа, під час якої відбувається деформація органу. Через це відбувається зміна форми жовчного міхура, який переважно має грушоподібний вигляд.

Під час УЗД часто знаходять перегин жовчного і починають його лікувати, розповів гепатолог Сергій В'ялов.

Читайте також: Що робити з застоєм жовчі

Симптоми перегину жовчного міхура

Коли болить або тягне правий бік, це може бути пов'язано з жовчним міхуром. Він може запалитися і його клітини починають руйнуватися.

Порушення роботи жовчного міхура – симптоми
  • поява нудоти вранці або після вживання шкідливої їжі;
  • відчуття дискомфорту в зоні правого підребер’я;
  • здуття живота;
  • відраза до жирних страв;
  • гіркий присмак в роті;
  • наліт жовтуватого відтінку на язиці.

Лікування перегину жовчного міхура

Перегин жовчного міхура може бути нормою, його можна назвати "вродженим". Перегин не треба лікувати, і не вийде його розправити. Проте, всі намагаються робити вправи, дотримуватись дієти, щоб він встав на місце.

Найгірше, якщо перегин починають лікувати таблетками. По-перше, це марно, вони не розправлять міхур. По-друге, це шкідливо! Надмірно стимулюючи жовчний міхур можна порушити його роботу. Якщо скорочення будуть неправильними, з'являться відчуття болю або можуть утворитися камені.

Діагнозу "перегин жовчного" не існує. Неважливо де він, в шийці чи в тілі – це варіанти норми. Навіть перегнутий жовчний міхур прекрасно працює і не болить, якщо він нормально скорочується. Тому розправляти або лікувати його не можна.

Головне, що перегин не болить. Болить порушення скорочень міхура, яке призводить до підвищення тиску жовчі в ньому або в протоках. Тоді порушену моторику жовчного потрібно не стимулювати або розслабляти, а стабілізувати.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.