Нового штаму Дельтакрон не існує, – вчені заявили про помилку

11 січня 2022, 14:10
Читать новость на русском

Джерело:

ScinceAlert

Експерти вважають, що гібридна мутація коронавірусу з Кіпру, про яку нещодавно повідомили, ймовірно, є помилкою.

У природі віруси не поєднуються

Британські вірусологи вивчили послідовності РНК нового варіанту вірусу і вважають, що у природі такий вірус не зустрічається.

Увага Як адаптуватися до нових умов: дієві поради, щоб позбутися стресу

Дійсно, коронавіруси можуть генетично комбінуватися, але це трапляється рідко. Наразі, проаналізувавши мутацію Дельтакрон, вчені дійшли висновку, що це малоймовірно.

Послідовності кіпрського Дельтакрону виглядають явно штучними – вони не групуються на філогенетичному дереві,
– написав Том Пікок, вірусолог з відділу інфекційних захворювань Імперського коледжу Лондона.

Пояснення вчених

Джеффрі Барретт, голова ініціативи з геноміки COVID-19 у британському інституті Wellcome Sanger, сказав, що передбачувані мутації розташовані в частині геному, яка є вразливою для помилок у певних процедурах секвенування. 

У ВООЗ теж відреагували

До слова, у Всесвітній організації охорони здоров'я теж повідомили, що наразі немає підстав говорити про комбінацію двох штамів коронавірусу. Адже Дельтакрон може бути результатом забруднення зразка.

Також в організації закликали не використовувати поняття "флурон" (одночасне захворювання на грип та коронавірус): "Ці слова мають на увазі комбінацію вірусів або їхніх варіантів, а цього не відбувається".

Що повідомляли про Дельтакрон

  • На початку січня 2022 року на Кіпрі повідомили про новий варіант SARS-COV-2, який отримав назву Дельтакрон. Він нібито поєднав у собі властивості штамів Дельта та Омікрон.
  • Професор Леонтіос Кострикіс сказав, що виявлені випадки зараження "вказують на еволюційний тиск на предковий штам з метою придбання цих мутацій, а не на результат однієї події рекомбінації".
  • Але не всі вчені згодні з висновком кіпрських колег про те, що Дельтакрон – це продукт природного злиття штамів. Так професор Бірмінгемського університету Нік Ломан вважає його "технічним артефактом".