У Польщі виявили новий різновид COVID-штаму "Омікрон": його назвали "Цербер"

30 жовтня 2022, 21:31
Читать новость на русском

Джерело:

PAP

У Західній Європі спостерігають зростання кількості нових хворих на коронавірус. Зокрема, в Польщі вже є випадки зараження новим різновидом штаму "Омікрон", який неофіційно назвали "Цербер".

Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я Польщі Вальдемар Краска. У двох пацієнтів виявили новий підвид "Омікрону" BQ.1 і BQ.1.1.

Цікаво COVID-щеплення: скільки доз і які вакцини ще є в Україні

У Польщі зафіксували новий вид штаму "Омікрон"

Краска розповів, що поки складно прогнозувати розвиток ситуації з "Цербером" у Польщі. За даними МОЗ, у країні наразі все стабільно.

Новий підвид BQ.1 та BQ.1.1, який називають "Цербер", з'явився в Західній Європі. Два такі випадки були виявлені в Польщі. Ми ведемо моніторинг ситуації,
 – зауважив заступник міністра.

За його словами, звісно ж, варіант B.A.5, який є зараз, витіснятиметься. Проте це відбувається повільніше, ніж у минулі хвилі захворюваності.

Краска додав, що вакцини у більшості випадків захищають від нових підвидів штамів коронавірусу.

"У нас дедалі менше інфікувань. Сьогоднішні дані становлять менше тисячі нових випадків захворювання. Щотижня ми бачимо зниження на понад 30%. Кількість пацієнтів у лікарнях також зменшується", – зауважив посадовець.

Він підсумував, що водночас в Західній Європі спостерігають збільшення кількості хворих на COVID-19.

Зауважте За тиждень кількість хворих зменшилась на 37%, – Кузін про COVID-19

Коротко про новий штам "Омікрону"

  • За інформацією DW, Європейське агентство з контролю захворювань ECDC попередило, що BQ.1 та його похідна BQ.1.1, ймовірно, збільшать захворюваність у найближчому майбутньому.
  • Вони можуть стати домінантними в середині листопада або на початку грудня.
  • У перший тиждень жовтня серед країн з найвищим рівнем інфікування були Франція, Бельгія, Ірландія, Нідерланди та Італія.
  • В Азії провели початкові лабораторні дослідження. Вони показали, що BQ.1 має здатність "значно уникати імунного скорочення".
  • Наразі доказів тяжчого перебігу захворювання порівняно з попередніми штамами коронавірусу немає.