Оприлюднили нові результати випробувань Ремдесівіру, проведених за підтримки Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США. За словами керівника інституту Ентоні Фаучи, вони "досить обнадійливі" і доводять, що препарат здатний блокувати інфекцію, повідомляє Guardian.

Читайте також: Ключ до лікування коронавірусу: виявили ще один вплив COVID-19 на організм людини

Зазначимо, що Ремдесивір вважали одним з найперспективніших засобів для лікування коронавірусу. Однак перші контрольовані випробування за участю важких пацієнтів зазнали невдачі. Дослідники заявили, що препарат не знижує смертність від COVID-19 та до того ж має побічні ефекти.

Але фахівці інституту Ентоні Фаучи провели дослідження більших масштабів та заявили протилежне: Ремдесивір прискорює одужання хворих на коронавірус.

Суть дослідження

В ході експерименту понад 1 000 важко хворих пацієнтів з COVID-19 протягом 10 днів отримували через крапельницю Ремдесівір, або плацебо. Розподіл по групах був випадковим.

В результаті ті пацієнти, кому давали препарат, одужали на чотири дні швидше – лікування тривало 11 днів замість 15. Крім того, виживаність пацієнтів, які отримували Ремдесивір, склала 8% в порівнянні з 11% в контрольній групі.

Експерти вважають такі результати перспективними. Проте, закликали дочекатися публікації розгорнутих результатів.

Важливо! З огляду на протилежний результат попереднього дослідження, необхідно більше випробувань, аби поставити крапку в питанні ефективності Ремдесивіру.

Що треба знати про Ремдесивір

Противірусний препарат Ремдесивір розробили для боротьби з лихоманкою Ебола.

Ремдесивір – що відомо про препарат
Розробила препарат американська компанія Gilead Sciences. Ліки вводять внутрішньовенно. Ремдесивір знімає лихоманку у важких пацієнтів і допомогти їм пережити гостру фазу інфекції.

Перебіг захворювання COVID-19/Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.