Невакциновані можуть ще раз захворіти на COVID-19 вже за 3 місяці: дослідження

5 жовтня 2021, 17:41
Читать новость на русском

Джерело:

MedicalXpress

Повторно заразитися коронавірусом можна вже за 3 місяці після одужання. Це якщо не вакцинуватися від SARS-CoV-2.

Річ у тім, що імунітет після природного зараження коронавірусом є короткочасним. Про це заявила команда вчених під керівництвом викладачів Єльської школи громадського здоров'я та Університету Північної Кароліни в Шарлотті.

Цікаво Страждають не лише легені: які ще наслідки перебігу COVID-19 в українців

Захворіти ще раз – можна

Вони проаналізували 6 коронавірусів, якими може захворіти людина. Вони дійшли висновку, що імунний захист після SARS-CoV-2 двічі коротший, ніж після інших ендемічних коронавірусів, якими можна заразитися.

Повторне зараження може відбутися за 3 місяці або раніше. Тому тим, хто заразився природним шляхом, слід зробити щеплення,
– наголосили науковці.

Професор біостатистики та провідний автор дослідження Джеффрі Таунсенд зазначив, що попередня інфекція сама по собі може дати дуже мало захисту від наступного зараження

Увага! Загалом, інфікування вірусом SARS-CoV-2 в ендемічних умовах з найбільшою імовірністю відбудеться у період з 3-го до 63-го місяця після максимальної імунної відповіді. В середньому, цей показник становить 16 місяців.

Чому хворіють повторно

Повторне зараження може трапитися навіть незабаром після одужання. Це відбуватиметься дедалі швидше. Все через ослаблений імунітет та появу нових штамів коронавірусу.

"Так само, як звичайною застудою, з року в рік ви можете знову заразитися тим самим вірусом. Різниця в тому, що COVID-19 виявився набагато смертельнішим", – наголосив Таунсенд.

Коли хворі з COVID-19 найімовірніше можуть заразити інших?

Хворі з COVID-19 найбільш ймовірно можуть заразити інших у період від 2 днів до 3 днів після появи симптомів. До таких висновків вчені дійшли в дослідженні, яке аналізувало перебіг хвороби серед населення провінції Чжецзян у Китаї з січня по серпень 2020 року.

Вчені з'ясували, що люди з безсимптомним перебігом радше за все заражались від таких же безсимптомних хворих. До того ж безсимптомні хворі мали нижчу ймовірність заразити інших, ніж хворі з легким чи середнім ступенем захворювання.