Недосип у середньому віці підвищує ризик розвитку слабоумства
Джерело:
Nature CommunicationsНауковці проаналізували стан здоров'я близько 8 тисяч дорослих британців, за якими спостерігали впродовж понад 25 років. Виявилось, що брак сну у віці від 50 до 60 років пов'язаний з підвищеним ризиком розвитку деменції.
Група вчених з французького національного інституту досліджень в галузі охорони здоров'я INSERM проаналізували дані довгострокового дослідження Університетського коледжу Лондона. У рамках цієї роботи науковці від 1985 року спостерігали за станом здоров'я 7 959 британців.
До теми Як покращити здоров'я: 10 дієвих порад
Учасники самі повідомляли про тривалість свого сну. Лише 3 900 з них носили годинник з трекером.
Що помітили науковці:
- У 50 – 60-річних людей, які сплять 6 та менше годин на добу, вищий ризик слабоумтсва у старшому віці. Це у порівнянні з тими людьми, які проводять у ліжку 7 годин.
- У людей з постійно коротким сном у віці від 50 до 70 років ризик виникнення деменції збільшується на 30%. І це незалежно від кардіометаболічних чи психічних проблем, які є відомими факторами ризику деменції.
Поки що незрозуміло, чи існує цей зв'язок для молодших вікових груп.
У майбутніх дослідженнях науковці обіцяють проаналізувати, чи може покращення сну допомогти запобігти деменції.
Багато хто з нас погано спить вночі та, ймовірно, знає, що це може вплинути на пам'ять і мислення в короткостроковій перспективі. Але інтрига полягає в тому, чи можуть тривалі режими сну впливати на наш ризик розвитку деменції,
– заявив керівник відділу досліджень Alzheimer's Research UK Сара Імарісіо.
Чарівного засобу проти деменції немає: як знизити ризики розвитку хвороби
Чарівного засобу для профілактики деменції не існує. Але дослідження свідчать про те, що відмова від куріння, помірне вживання алкоголю, здорове харчування та розумова і фізична активність можуть допомогти зберегти здоров'я мозку у похилому віці.