Про це повідомила ТСН.

Читайте також: Небезпечна сибірка в Україні: симптоми, лікування та профілактика

Як розповіли місцеві жителі, у селі виявили хвору корову. Селянин, коли помітив ознаки недуги у корови, одразу ж звернувся до експертів. Фахівці підтвердили зараження корови сибіркою. На щастя, серед людей зараження не виявлено.

Населений пункт наразі закрито до 28 жовтня.

П'ятьох хворих жителів села Міняйлівки, де нещодавно виявили сибірку, виписали з лікарні. Карантин у селі мають скасувати 18 жовтня.

Нагадаємо, раніше у Міністерстві охорони здоров’я повідомляли, що в Україні потенційну небезпеку у зв'язку з можливим поширенням сибірки становлять понад 13,5 тисячі місць, переважно – колишні скотомогильники у сільській місцевості. Також зазначалося, що всі сільські райони перебувають у певних ризиках щодо появи сибірки.

Що таке сибірка чи сибірська виразка?Це гостре зоонозне інфекційне захворювання, властиве тваринам, але здатне вражати і людей. Воно уражає шкіру, утворюючи специфічні карбункули (чиряк), підвищується температура та відбувається загальна інтоксикація організму.

Спори інфекції можуть зберігатися у землі до 100 років. Тваринам інфекція передається через траву, яку вони їдять. Серед людей у "зоні ризику" особи, які працюють з м'ясом, тваринами або у лабораторіях. На перших стадіях захворювання можна вилікувати антибіотиками.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.