Детальніше про те, чому закривають місцеву лікарню та що про це кажуть в Черкаській обласній держадміністрації – читайте в матеріалі 24 каналу.

Зверніть увагу У МОЗ заявили про підвищення зарплати медикам та нові тарифи фінансування галузі

Під вікнами Іркліївської лікарні, що на Черкащині, зібралися майже 100 селян. До них приєдналися також і медпрацівники. Усе через те, що лікарня, яка обслуговує понад 6 тисяч жителів прилеглих сіл, перебуває на межі закриття.

З липня 2020 року у медзакладі залишаться лише амбулаторія та денний стаціонар на 10 ліжкомісць. Хоча нині їх там удвічі більше. Натомість у 2019 році – було 65.

У нас є діагностичне відділення, УЗД-апарат, рентген-служба, клінічна лабораторія і є бактеріологічна лабораторія. Все це буде закритим,
– розповів завідувач терапевтичного відділення Валерій Олійник.

Однак через другий етап медреформи заклад отримуватиме кошти вже не за ліжкомісця, а за пацієнтів, які там лікуються. З початку року там одужали близько 150 людей. Усі – з легкими хворобами. У районі відзначили, що цього замало, аби медзаклад окупився.

За словами заступника голови Черкаської ОДА Юрія Лесюка, коштів не вистачатиме, щоб фінансувати лікарню. "Або виплачувати зарплату працівникам, або скоротити і залишити зарплату тим, хто залишиться", – прокоментував він.

У Черкаській ОДА зауважили, що врятувати від оптимізації великі сільські лікарні неможливо. Усе через брак належних умов та великої кількості пацієнтів.

Якщо говорити про принцип доказової медицини і європейські стандарти лікування – то насправді умови, в яких перебувають люди в цих лабораторіях, не відповідають жодним критеріям,
– зазначив Юрій Лесюк.

На 3 місяці кошти для Іркліївської лікарні виділила районна рада. Утім з липня усі пів сотні лікарів залишаться без роботи.

Що відомо про другий етап медреформи?

  • Мовиться, що з 1 квітня медичні заклади, які надають спеціалізовану (міські, районні лікарні) і високоспеціалізовану (обласні лікарні й центри) медичну допомогу, отримуватимуть фінансування за договором з НСЗУ.
  • Основним принципом реформи є "гроші йдуть за пацієнтом" – їх отримують ті заклади, які надають якісну допомогу і, відповідно, куди звертаються багато пацієнтів. Це стосується і медичних працівників: чим більше людей до них звертається, тим вищою буде заробітна плата.
  • Натомість міністр охорони здоров'я заявив, що у МОЗ планують встановити нові стандарти нарахування зарплати та тарифи фінансування медицини. А також хочуть запровадити коефіцієнт на якість медичних послуг.
  • Під час пресконференції президент України наголосив, що перший етап медичної реформи мав чимало хороших речей. Однак другий треба переглянути. За його словами, є багато чого, на що не звертали увагу, і українці опинилися просто голі медично перед таким викликом.