Не з Китаю: вчені висунули нову версію появи коронавірусу
Фахівці з Шанхайського інституту біологічних наук припустили, що коронавірус SARS-CoV-2 виник в Індії або Бангладеші влітку 2019 року до того, як зафіксували перші випадки в місті Ухань.
Команда вчених з Китайської академії наук зробила гучну заяву, сказавши, що коронавірус виник в Індії або Бангладеші влітку 2019 року. Про це повідомляє видання The Sun.
Читайте також Нестача повітря: що відчувають пацієнти з важким перебігом COVID-19
На думку вчених, COVID-19 потрапив від тварин до людей через заражену воду. Дослідники вважають, що у час спеки люди та тварини були змушені пити одну й ту саму воду.
Китайські науковці стверджують, що традиційний підхід до відстеження походження штамів коронавірусу не працює, оскільки в ньому використовувався вірус кажанів, виявлений на південному заході Китаю кілька років тому. Вчені наголосили, що саме це заважає відстежити походження пандемії.
Водночас Девід Робертсон, експерт з Університету Глазго, назвав цю версію "дуже некоректною". Як пише Daily Mail, це не перший раз, коли китайська влада вказує пальцем на когось іншого, припускаючи, в основному без доказів, що і Італія, і США могли бути вогнищами первісного зараження.
Робертсон додав, що "індійська" версія походження COVID-19 з'явилася на тлі збільшення політичної напруженості у відносинах між Індією і Китаєм. На сьогодні ВООЗ продовжує шукає джерело коронавірусу в Китаї.