Названо найменш ефективні методи лікування акне
Чимало людей страждають від проблем зі шкірою. У пошуковиках є чимало статтей про те, "як швидко позбутися прищів у домашніх умовах". Але більшість цих методів є марними і ніколи не вилікують акне.
Дерматологиня Катерина Мельник підготувала перелік методів у боротьбі з акне, які ніколи не вилікують від "прищів".
Читайте також Червоні родимки: чи небезпечні гемангіоми
Які методи неефективні у боротьбі з акне
"Розпарювати обличчя над водяною банею, а потім давити все підряд"
Раніше косметологи використовували перед процедурою чистки обличчя вапоризатори, однак сьогодні це застарілий спосіб "розкрити пори".
Сучасними методами є прогресивні косметичні гідруючі гелі для розкриття пор, які не викликають подразнення та не підвищують чутливість шкіри.
Над каструлею з паром сидіти не треба, я вас прошу,
– написала лікарка.
Чистка обличчя кожного місяця
В період загострення акне чистка заборонена. Також це не є етапом лікування акне, а лише гігієнічною процедурою, що тимчасово покращить стан шкіри.
Протирати обличчя спиртом, календулою, маслом чайного дерева
"Цих засобів немає в міжнародних протоколах лікування акне. Бовтанки з аспірином, левоміцетином, саліциловим спиртом порушують флору, викликають антибіотикорезистентність, пересушують та, як результат, шкіра втрачає баланс", – наголосила Мельник.
Антибіотики
Місцеві антибіотики не призначаються в монотерапії, тому що викликають антибіотикорезистентність. Вони рекомендовані тільки в комбінації з іншими речовинами.
Системні антибіотики є в міжнародних протоколах, але, як показує практика, поки пацієнт вживає антибіотик – все добре, як тільки відмінили – бачимо загострення. Я не прихильник,
– зазначила лікарка.
Левомеколь мазь
"Багато хто використовує точково на прищі, дуже люблять її призначати хірурги. Але при акне вона недієва", – пояснила Катерина.
Чимало народних методів не допомагають вилікувати акне / Фото: Getty Images
Народні маски
Так, в інтернеті є чимало рецептів на зразок "лимонний сік + вівсянка + сметана", "господарське мило + сіль + мед + молоко". Однак медик наголошує, що продукти потрібно їсти, а прищі лікувати.
"Вмиватися дегтярним милом, протирати спиртом, нескінченно скуповувати скраби, зубні пасти, щоб зняти запалення, безконтрольно пити антибіотики не допоможе, а тільки нашкодить", – сказала вона.⠀