Назвали ознаки, які підвищують ризик виникнення постковідного синдрому
Джерело:
SageВчені з усього світу намагаються зрозуміти, чому одні люди одужують від коронавірусної інфекції, а інші місяцями не можуть позбутися її наслідків. Новий огляд досліджень показав, що деякі ознаки як мінімум вказують на ризик розвитку постковідного синдрому.
Як відбувалося дослідження
Група вчених з вивчення постковідного синдрому з Університету Бірмінгема провела огляд великих 27 досліджень з різних країн, присвячених феномену long covid. Автори нової роботи поставили перед собою мету виділити можливі симптоми і чинники ризику довгострокових наслідків коронавірусної інфекції.
Також на тему: Поширена хвороба викликає важкий постковідний синдром
Як часто виникає постковідний синдром
Результати показали, що приблизно у кожного п'ятого пацієнта симптоми коронавірусної інфекції зберігаються через п'ять тижнів після зараження, а у 10% вони залишаються навіть через три місяці. І хоча "ковідний слід" іноді виявляється навіть у безсимптомних носіїв SARS-CoV-2, найчастіше цей стан характерний для людей, які мали в гострий період COVID-19 не менше п'яти проявів захворювання.
У кого найчастіше виникає постковід
- До факторів ризику розвитку постковідного синдрому відноситься в першу чергу жіночу стать: відомо, що чоловіки більше схильні до важкого перебігу і смертності від COVID-19, однак у жінок набагато частіше (70 – 80%) зберігаються довгострокові наслідки інфекції.
- Крім того, ймовірність long covid підвищена у літніх людей і пацієнтів, які під час хвороби були госпіталізовані та потребували кисневої підтримки, страждали від задишки та болю в грудях.
- Серед супутніх захворювань, що підвищують ризик розвитку постковідного синдрому, автори огляду виділили гіпертонію, хвороби легенів і астму.
Вчені також з'ясували, що люди, які пережили госпіталізацію, піддавалися величезному ризику посттравматичного стресового розладу (ПТСР) – важкий психоемоційний стан, який може тривати більше ніж місяць і супроводжуватися тривогою, безсонням, депресією, панічними атаками. Майже кожен четвертий пацієнт, який проходив лікування в стаціонарі, страждає від тривоги та депресії через шість місяців після зараження.