Навіть рвуться легені: лікарня у Луцьку з хворими на COVID-19 працює на межі
Найбільший коронавірусний шпиталь Волинської обласної клінічної лікарні уже кілька днів переповнений хворими. Динаміка між госпіталізованими й тими, хто одужав, переважає на користь перших.
Якщо потрапляють хворі надто важкі, то за добу стаціонар витрачає по 5 – 6 тонн кисню. Тепер бочки, які мають 22 тонни об'єму, доводиться поповнювати двічі на тиждень.
До теми Вакцинація у 5 разів ефективніша за природний імунітет: у США надали дані з лікарень
Вакцинованих немає
У реанімації всі ліжка зайняті. Відділення працює на межі. Смерті від коронавірусу почастішали, кажуть лікарі.
У нас немає вакцинованих пацієнтів, насправді вакцина діє. У мене, наприклад, не так давно помер дідусь отут від COVID-19. Ми не встигли його вакцинувати. Він тут лежав, він у мене на зміні пішов. Ви не уявляєте наскільки важко бачити всю цю ситуацію.
Які виникають ускладнення
Наразі в реанімації лишилося 9 людей. Через годину-півтори в засвіти піде ще один пацієнт. Лікарі навіть кажуть, що у пацієнтів, які мають коронавірус, дуже часто легені рвуться.
Одне з ускладнень ковіду – утворення міхурців на легені, які лопають, і наступає проникнення повітря в плевральну порожнину. Це називається пневмоторакс. Ставимо трубки, дренажі, повітря виходить і дихати стає легше.
Пацієнти не можуть говорити
Надія Свистун може говорити. Вона одна з 2 таких пацієнтів. Її привезли з Камінь-Каширської райлікарні ще місяць тому.
"Хочу одужати. Бог допоможе", – сказала Надія.
Зверніть увагу Померти можуть і 17-річні, – головна санітарна лікарка Львівщини про COVID-19
"Протягом лікування вона була з нами досить активною й позитивною. Працювала, пережила двічі неінвазивну ШВЛ. Тобто апарат допомагав дихати через таку герметичну маску", – зазначила Катерина Коснюк.
Що рятує людей
Якщо у звичайних палатах потоки кисню можуть сягати до 20 літрів за хвилину, то в реанімації визначають, який саме відсоток медичного кисню потребує людина. Межа позитивної сатурації не переходить позначок 96-95%. Зараз, коли витрати надзвичайно високі, запаси дихального газу поповнюють двічі на тиждень.
"Те, що кисень – золотий стандарт у лікуванні, й те, що це золото, ми зрозуміли на початку першої хвилі, коли активно почали не скуповувати концентратори, які дають максимум 10 літрів на хвилину, а оснащувати кожне ліжко кисневою точкою", – наголосив виконувач обов'язків директора Волинської обласної клінічної лікарні Олександр Дудар.
До речі Україна купуватиме кисень в Польщі, – Радуцький
Усі місця з підведеним оксигеном (а їх 178) у госпіталі зайняті. Зараз там понад 180 пацієнтів. Замість виписаних кладуть інших. Хто потребує менших потоків кисню, дихають через концентратори.