Навіть одна безсонна ніч негативно впливає на психічне та фізичне здоров'я

13 липня 2021, 12:20
Читать новость на русском

Джерело:

CNN

Більшість людей не спить норму годин для їхнього віку. Нове дослідження в черговий раз показує, яких збитків здоров'ю завдає погана якість сну.

Вплив хронічного браку сну 

Відомо, що хронічна нестача сну не тільки погіршує когнітивні функції людини, а й може призвести до незворотного пошкодження і руйнування нейронів.

Також на тему: Понеділок не винен, – біологиня розповіла, чому неможливо виспатися наперед

Крім того, розлади сну негативно впливають на травну систему і вагу, послаблюють імунітет, можуть загострити перебіг хронічних захворювань, в тому числі ниркових, підвищити ризик діабету, гіпертонії, серцевих нападів і інсультів. У дорослих, які сплять занадто мало або занадто багато, може підвищуватися ризик серцевого нападу або інсульту.

Дослідження короткочасного впливу браку сну 

Однак короткочасні ефекти від зниження якості сну досліджувалися не так широко, і вчені Університету Південної Флориди вирішили з'ясувати, як позначається на самопочуття недосипання протягом доби або кількох днів.

Вони проаналізували дані опитування про якість сну, який проводився в період з 2004 по 2006 роки за участю близько 2 тисяч дорослих американців. Протягом восьми днів добровольці вели записи про те, як і скільки вони спали, а також про своє самопочуття.

  • Результати показали, що недосипання навіть протягом доби призводить до помітного зниження настрою і погіршення самопочуття.
  • У міру збільшення тривалості безсоння ці ефекти тільки посилювалися і з'являлися нові, такі як біль у всьому тілі, розлади шлунково-кишкового тракту і респіраторні симптоми, наприклад, біль в горлі або нежить.
  • Пік поганого самопочуття припадав на 6 добу проблем зі сном.

Коли людина погано спить майже кожен день – це хронічне захворювання, яке наше тіло і розум більше не можуть терпіти. Дослідження показало, що безперервне безсоння призводить до неповного відновлення організму і накопичення стресу, що погіршує наше повсякденне самопочуття,
– зазначили автори дослідження.