Наслідки пожежі під Києвом можуть бути неочікуваними, — еколог
Передбачити, наскільки шкідливими є хімічні компоненти, які потрапили у повітря внаслідок пожежі на нафтобазі у селищі міського типу Глеваха, поки що неможливо.
Про це у коментарі сайту "24" розповів еколог, координатор хімічних програм екологічної організації "МАМА-86" Денис Павловський.
Еколог пояснив, що під час пожежі на нафтобазі відбувається згорання як палива, так і різного роду паливно-мастильних матеріалів.
Ми не знаємо точного складу тої суміші, яка там зараз горить. Більше того, при спаленні цієї суміші, у повітря виділяються тисячі хімічно небезпечних компонентів. У тому числі – і продукти неповного згорання даної суміші. Вуглекислий газ на відкритому просторі не несе значної шкоди. Але оксиди азоту та інші хімічно небезпечні компоненти, суміші нових речовин, які утворюються при згоранні, є дійсно небезпечними,
— сказав Павловський.
Про те, наскільки значною є небезпека, за його словами, наразі можна лише здогадуватися, оскільки невідомий точний морфологічний склад цих компонентів.
Читайте також: Текстовий онлайн про пожежу під Києвом
"Точні наслідки залежать від того, яким є склад хімічно-небезпечних компонентів, що опинилися у повітрі. Наслідки можуть бути непередбачуваними – починаючи від подразнення дихальних шляхів, закінчуючи важкими проблемами зі здоров’ям. У першу чергу такі речовини є дуже небезпечними для алергіків", — додав він.
Як наголосив еколог невідомо, яким чином речовини, що утворилися у результаті згорання, взаємодіють між собою.
Наша наука не досліджує багато таких сполук. Дуже важко сказати, яким буде вплив на здоров'я людини різних хімічних речовин. Є стандартні забрудники, і дослідження щодо негативного впливу на людський організм по деяких із них проводяться. Тому наслідки можуть бути неочікуваними,
— сказав він.
Раніше повідомлялося, що рятувальники тимчасово відселяють людей з двокілометрової зони від межі пожежі на нафтобазі у селі міського типу Глеваха. У разі необхідності людей відселять з десятикілометрової зони.
Читайте також: Як не отруїтися токсинами від пожежі під Києвом?