Чи можна справді застудитися через переохолодження і на протязі
Джерело:
Pubmed.govІз настанням перших холодів до пандемії коронавірусу додались ще й сезонні захворювання. Їх легко сплутати на почтаковому етапі.
Тому важливо вміти їх розрізняти, а найголовніше – позбутися від міфів навколо застудних захворювань.
До теми Грип чи коронавірус: як не переплутати дві недуги
Чи можна застудитися через переохолодження
Один з найпопулярніших міфів – це те, що можна захворіти якщо переохолодитись. Однак переохолодження починається, коли температура тіла опускається нижче 35 градусів. Наслідки такого стану – обмороження і кома. Тож навряд чи це загрожує вам, якщо ви прогулялися холодного вечора.
Увага! Холод, сухе повітря і низька температура впливають на тимчасове зниження імунітету, через що людина стає більш вразливою до збудників ГРВІ. Однак викликає застуду не холод, а віруси.Науково доведено, що між відчуттям холоду і станом імунної системи немає зв'язку: низькі температури не послаблюють її.
Чи можна застудитися на протязі
Це ще один типовий міф. Єдине, на що здатний спрямований потік холодного повітря – спричинити спазм м'язів і судин в конкретному місці тіла. Іноді це може призвести до болю і тимчасового обмеження рухливості.
Насправді регулярне провітрювання приміщення – одне з базових санітарних правил для зниження ризику ГРВІ. Якщо слизова оболонка пересушується, це дозволяє легше патогенам проникати в організм.
Звичайно, існують припущення, що холодне повітря теж може висушувати слизову носа, але у квартирі з нерегульованим центральним опаленням пересушити її набагато простіше.
Що таке застуда?
Застуда – це застаріла назва для ГРВІ (гострої респіраторної вірусної інфекції), яка дісталась нам у спадок з тих часів, коли причиною захворювання вважали охолодження тіла, а підвищену температуру сприймали як спробу організму "прогрітися" (насправді підвищується, щоб для полегшити роботу імунних клітин і стимулювати виробленню білків, що блокують розмноження вірусу).Застуда чи ГРВІ – це інфекція верхніх дихальних шляхів, яка у 95% випадків виникає через віруси. Їх існує приблизно 200 підтипів. Хоча також причиною запалення можуть стати бактерії або грибки.
Передається застуда через предмети, немиті руки, при чханні та кашлі.