Укр Рус
22 листопада, 17:25
2

Чи може виникнути тромбоз після вакцинації проти коронавірусу

Чи може виникнути тромбоз після вакцинації проти коронавірусу Чи може виникнути тромбоз після вакцинації проти коронавірусу

Ще на початку 2021 року з'являлися тривожні повідомлення про випадки утворення рідкісних тромбів і смертей внаслідок вакцинації AstraZeneca. Втім, цей зв'язок досі не довели.

Ймовірність тромбозу складає 0,002% у людей віком до 50 років, і 0,001% – у віці від 50 років. Водночас тромби частіше можуть утворитися якраз під час важкого і легкого перебігу COVID-19.

Увага COVID-вакцина Pfizer на 100% ефективна для дітей: заява компанії

Річ у тім, що коронавірус спричиняє порушення функції згортання крові, яка призводить до утворення тромбів. Ці показники значно вищі, ніж через вакцинацію.

Що кажуть вчені

Зокрема, за даними дослідження, яке провели у Франції та Нідерландах, приблизно 20 – 30% пацієнтів, які важко перенесли COVID-19, мають тромботичні ускладнення.

Також тромбоемболія легеневої артерії наявна у більше половини померлих внаслідок COVID-19.

Саме тому ризик тромбозу внаслідок перенесеної хвороби є в рази вищим та не є співмірним із можливим ризиком розвитку тромбозу від вакцинації, яка, між іншим, надійно захищає людину від цього та інших негативних наслідків коронавірусної хвороби,
– наголосили в Міністерстві охорони здоров'я.

Увага! Раніше науковці встановили, що частота тромбозів після вакцинації препаратом AstraZeneca становить 11 випадків на 100 тисяч щеплень, що є вкрай рідко.

Коронавірус у світі

Джерело: Університет Гопкінса

  • Станом на ранок 22 листопада у світі зафіксували понад 257 мільйонів хворих на коронавірус та більш ніж 5 мільйонів смертей серед пацієнтів.
  • Від початку пандемії найбільше інфікованих зареєстрували у США – понад 47,7 мільйона. Наступними п'ятірку лідерів за кількістю заражених закривають: Велика Британія, Росія, Німеччина, Туреччина та Україна.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.