Про це йдеться на сайті МОЗ України.

Читайте також: У МОН назвали, чим замінять табелі для першокласників

У міністерстві пропонують скоротити тривалість виконання домашніх завдань.

Для 3–9 класів рекомендується, аби виконання домашніх завдань тривало не більше 1 години, для 10–12 класів – не більше 1,5 години. А для учнів першого і другого класів домашні завдання взагалі не рекомендовані.


Скорочення тривалості виконання домашніх завдань

Школи отримують можливість самостійно організовувати простір

Пропонується скасувати нормативи щодо відстані між партами, а в 1-4 класах рекомендовано облаштувати в навчальних приміщеннях місця для відпочинку та ігор.


Плануються місця для відпочинку та ігор

Вчителі можуть використовувати сучасні технології

"Дозволено використання в навчальному процесі інтерактивних дошок, мультимедійних технологій та пристроїв. Враховано можливості сучасного інженерного забезпечення (освітлення, доступу в інтернет тощо)", – йдеться в повідомленні МОЗ.


Дозволено використання сучасних технологій

Зазначено, що після занять із застосуванням мультимедійних технологій, має проводитись фізкультхвилинка та гімнастика для очей, а в кінці уроку – фізичні вправи для профілактики загальної втоми.


Має проводитись фізкультхвилинка

Харчування учнів має відповідати сучасним рекомендаціям

Щоденне меню шкіл має включати, як мінімум, чотири страви, а калорійність обіду повинна складати близько 30% від добової потреби в енергії. Також у розроблених рекомендаціях чітко визначено максимально допустиму кількість цукру та солі для різних страв, є запропоновані продукти, корисні для дитячого організму. Окрім цього передбачена можливість організації кейтерингу.


Харчування учнів має відповідати сучасним рекомендаціям

Нагадаємо, цьогорічні першокласники вчитимуться вже у "Новій українській школі". Підхід до дітей, формат занять, навчальний матеріал – змінили. Для цього ще в квітні уряд розподілив і передав областям приблизно 1 мільярд гривень. Утім, не всі регіони їх освоїли, і подекуди діти ще не матимуть з 1 вересня нові парти чи дидактичний матеріал. Як перетворились українські школи завдяки реформі освіти дивіться тут.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.