Скільки всього виділили коштів

Загальний обсяг програми складає 4 мільярди гривень. З них у 2021 році за загальним фондом держбюджету 2,6 мільярда гривень передбачені на закупівлю вакцини.

До теми Друга людина в Україні закінчила вакцинацію проти COVID-19: їй ввели другу дозу

Станом на 22 березня з останньої суми витратили 242,6 мільйона гривень.

Водночас за спеціальним фондом державного бюджету було виділено для закупки вакцини 1,38 мільярда гривень, з яких 1,35 мільярда – уже витратили.

Додаткові видатки

Додатково з бюджету 2020 року в грудні виплатили 964,3 мільйона гривень за постачання в Україну 1,9 мільйона доз китайської вакцини проти коронавірусу CoronaVac. Вказано, що з урахуванням тогорічної суми, всього за постачання вакцини виплатили понад 2,5 мільярда гривень.

Скільки коштують вакцини

Бюджетна програма передбачає, що ціна за одну дозу має складати 504 гривень. Таку саму ціну було виплачено за дозу препарату CoronaVac. При цьому вартість дози індійської вакцини Covishield невідома.

Висновок StateWatch

У розслідуванні StateWatch зауважили, що якщо розділити обсяг витрачених коштів на ціну за вакцину, закладену в бюджетну програму, можна припустити, що вже було закуплено понад 4,9 мільйона доз для України.

Водночас що відбулась постачання лише 500 тисяч доз вакцини Covishield, а також 215 тисяч доз китайської вакцини CoronaVac.