У МОЗ хочуть розширити перелік професій для обов'язкового щеплення проти COVID-19
Міністерство охорони здоров'я планує розширити перелік професій, робітникам яких потрібно обов'язково вакцинуватися проти коронавірусу. Нині наказ про розширення переліку перебуває на затвердженні в центральних органів виконавчої влади.
Коли схвалять рішення, поки що невідомо. Про це під час брифінгу розповів головний санітарний лікар країни Ігор Кузін.
До теми Коли буде пік та спад хвилі коронавірусу в Україні: прогноз МОЗ
Кого можуть зобов'язати щепитися проти коронавірусу
Наказ планують розширити для працівників сфери соціальних послуг, закладів захисту прав дітей, реабілітаційних закладів. А також для підприємств, установ, організацій, які включені до переліку об'єктів критичної інфраструктури. Зокрема, до останнього пункту входить національний перевізник "Укрзалізниця".Для яких професій наказ вже затверджено
З 8 листопада набуде чинності Наказ МОЗ "Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням".
Відповідно до Наказу обов’язковим щепленням проти COVID-19 підлягають працівники:
- центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
- місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
- закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.
Працівники вказаних організацій потрапили у цей перелік, у першу чергу для забезпечення безперебійної та безпечної роботи органів виконавчої влади на національному та місцевому рівнях та закладів освіти,
– йдеться в повідомленні МОЗ.
Чи відсторонять від роботи людей з протипоказами до вакцинації або з одним щепленням
Працівники, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний медичний висновок, не можуть бути відсторонені від роботи. Нині форма довідки про протипокази до вакцинації перебуває на затвердженні у Центральних органів виконавчої влади. У довідці не вказуватимуть діагноз, тож керівник зможе вимагати її на законних підставах.
Працівники, які отримали принаймні 1 дозу вакцини проти коронавірусу, також не можуть бути відсторонені від роботи, оскільки вже не йдеться про ухилення або відмову від вакцинації.