Нещодавно ВООЗ схвалила вакцину Moderna

Moderna приєднується до розробників, включаючи AstraZeneca Plc, Pfizer Inc. і Johnson & Johnson, у поставках продукції ініціативі COVAX (організація спрямована на надання доз вакцини проти коронавірусу країнам з низьким і середнім рівнем доходу).

До теми Єврокомісія офіційно рекомендувала країнам ЄС дозволити в'їзд вакцинованим туристам

Moderna Inc. погодилася надати до 500 мільйонів доз вакцини проти COVID-19 за програмою COVAX, як стимул для глобальних зусиль щодо вакцинації, але більша частина вакцин не буде доставлена ​​до наступного року,
– йдеться в повідомленні.

Це означає, що Україна теж може отримати вакцину Moderna, оскільки є учасником ініціативи COVAX.

Раніше у ЗМІ повідомили, що COVAX має проблеми з фінансуванням і як наслідок – доставки вакцин затримуються. Ініціатива має й інші перешкоди в межах масштабної кампанії вакцинації.

Відзначається, що багаті країни минулого року закупили дози вакцин у Moderna і інших виробників ліків, і тільки в США вже введено понад 240 мільйонів доз. Водночас за даними на кінець квітня, COVAX відправила близько 50 мільйонів доз в більш ніж 120 країн і територій.

Коли Moderna розпочне поставки до COVAX

Американська компанія поставить 466 мільйонів доз у 2022 році і потенційно надасть доступ до знімків, адаптованим для боротьби з варіантами коронавірусу в майбутньому,
– йдеться в повідомленні.

Умови угоди не розголошують! У заяві американського виробника ліків лише вказано, що дози препарату пропонуватимуть за "найнижчою багаторівневою ціною".

Актуально Ефективність вакцин Moderna і Pfizer проти COVID-19 перевірили в реальних умовах: результати