Такими є результати огляду, проведеного великою британською страховою компанією Bupa.

Також на тему: Назвали простий спосіб зменшення ризику раку грудей

Люди соромляться лікарів

Згідно з отриманими даними, один з п'яти дорослих відмовляється від пошуку медичної допомоги, соромлячись говорити про симптоми, що виникають в інтимних зонах. Тобто, в одній Англії мільйони людей таким чином втрачають можливість ранньої діагностики та ефективного лікування раку.

За даними Bupa, отриманим в результаті огляду статистики раку і декількох опитувань, для жінок найбільш "небажаними" для обговорення з лікарем виявилися виділення крові з піхви. Також пацієнти не люблять розповідати про болі в області тазу або мошонки, болю і виділення крові під час відвідування туалету та інші подібні симптоми.

30% людей намагалися зрозуміти свій стан, використовуючи інтернет, а 36% – просять поради у друзів. При зазначених симптомах люди не зверталися за допомогою в середньому протягом майже 10 тижнів. Близько половини з цих людей повідомляють про те, що не знають, з чого почати розмову з лікарем про свій стан. Один з п'яти людей звертається до лікаря тільки під тиском з боку партнера.

Чому не варто соромитися лікарів

  • Лікарі вже багато разів чули про такі речі. Навіть якщо ваші симптоми незвичайні для вас, то лікарі напевно мали справу з подібним. Розуміти, що відбувається з вашим організмом – їхня робота.
  • Знайдіть свою зону комфорту. Наприклад, якщо вам складно обговорювати симптоми з лікарем іншої статі, виберіть лікаря своєї статі.
  • Викладіть свої проблеми на папері. Якщо ви натрапили на труднощі в описі симптомів, ручка і папір допоможуть вам. Також ви можете відчувати себе більш невимушено, якщо лікар просто прочитає про них.