Міфи про сон, які нас вбивають

22 квітня 2019, 13:06
Читать новость на русском

Учені з Нью-Йоркського університету зібрали найпоширеніші міфи про сон, які шкодять здоров'ю людей та скорочують життя.

Міфи дослідники спростувала з наукової точки зори, передає BBC.

Читайте також: Чому виникають проблеми зі сном та як з цим боротися

Міф №1: людина може спати менше 5 годин без шкоди для здоров’я

Вчені наголошують, що цей міф є одним з найруйнівніших для здоров’я людини, бо є велика кількість доказів, що такий короткий сон суттєво збільшує ризик несприятливих наслідків для здоров'я.

Міф №2: алкоголь перед сном допомагає краще спати

Вчені пояснюють, що алкоголь може дозволити вам швидше заснути, але в підсумку він суттєво знижує якість сну. Такий наслідок буде незалежно від того, що ви випили — бокал вина, віскі або пляшку пива.

Міф №3: перегляд телевізора допоможе розслабитися перед сном

Новини або фільми з насильством навпаки можуть викликати безсоння або стрес. Крім того, синє світло від телевізора, смартфона чи планшета може викликати затримку виділення мелатоніну – гормону сну.

Міф №4: якщо не можеш заснути, то треба залишатися в ліжку і намагатися далі

Через таку поведінку ліжко починає асоціюватись з безсонням, і надалі людині все складніше заснути. Для цього потрібно до 15 хвилин, а якщо цього не вдалося зробити, то треба встати з ліжка, змінити обстановку і зробити щось бездумне – наприклад, зібрати та скласти свої шкарпетки.


Сон коротший, ніж 5 годин шкідливий

Міф №5: можна перезавести будильник на декілька хвилин

Коли дзвонить будильник, то треба одразу вставати, бо в разі, якщо ви заснете ще на декілька хвилин, цей сон буде дуже неякісним. Учені рекомендують розкрити штори та отримати якнайбільше яскравого світла.

Читайте також: Чому виникає хропіння, чим воно небезпечне та як лікувати

Міф №6: хропіння не є небезпечним

Хропіння може бути не шкідливим, але також може призвести до апное уві сні коли стінки горла розслаблені та звужуються, що може викликати короткострокову зупинку дихання.

Люди з такими проблемами більш схильні до виникнення високого тиску, нерегулярного серцебиття та серцевого нападу чи інсульту. Про цю небезпеку може сигналізувати гучне хропіння.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.