Механізм загоювання ран подібно до саламандр: вчені зробили важливе відкриття

3 червня 2021, 13:36
Читать новость на русском

Джерело:

MDI

Дослідники знайшли спосіб запобігти рубцюванню. Завдяки важливому відкриттю вчених, з'явилась перспектива лікування багатьох захворювань серця, нирок, печінки і легенів, які пов'язані з рубцюванням тканин.

Відкриття зробили завдяки саламандрі

Дослідники з США вивчали особливості організму мексиканської саламандри, яка має підвищену здатність до регенерації, зокрема відновлення мозку, серця і кінцівок. Вони хотіли з'ясувати, чому у саламандри не утворюються шрами, які заважають регенерації, а також причину, яка дозволяє їм реагувати на пошкодження інакше, ніж це відбувається у ссавців.

До теми Аналіз мокроти: для чого та коли роблять

Попередньо вчені уже встановили, що в організмі саламандри вирішальне значення для регенерації відіграють макрофаги. Коли ці імунні клітини виснажуються, то і у саламандр утворюються шрами після пошкоджень, як у людини.

Ключ до регенерації – макрофаги

Тепер вчені з'ясували, що сигнальна відповідь рецепторів (TRL), яка дозволяє макрофагам саламандр розпізнавати загрозу, відрізняється в залежності від умов.

Наприклад, на бактерії і віруси запускається один сигнал, а на травми інший. Саме ця особливість допомогла вченим виявити альтернативний шлях регенерації.

Відкриття альтернативного шляху може в кінцевому підсумку призвести до важливих досягнень в регенеративній медицині для лікування людей, 
– заявили автори.

Відновлення втрачених кінцівок вчені поки вважають нереалістичним, проте відкриття має великий потенціал для лікування хвороб серця, нирок, печінки і легенів.

Зокрема, вчені розглядають використання гідрогелю на місці пошкодження, який буде змінювати поведінку макрофагів людини на поведінку макрофагів саламандр з метою запобігання рубцюванню.

Подбайте про чистоту поверхонь завдяки вологим серветкам Smile Sterill Bio. Вони з легкістю замінять незручні дезінфекційні засоби, а завдяки вмісту спирту ефективно знищать всі мікроби та віруси.