Що сказав Степанов

Міністр охорони здоров'я закликав народних обранців усвідомити реальність і можливі наслідки при прийнятті таких цифр фінансування медицини. Про це Степанов сказав на брифінгу 15 грудня, пише 24 канал.

Цікаво Люди не звертаються за тестуванням: Степанов пояснив, чому змінилась статистика хворих

Звертаюся до народних депутатів: позбудьтесь нарешті своєї інфантильності. Досить вже думати "А, може, обійдеться?". Цього разу не обійдеться,
– наголосив міністр.

За його словами, українці зрозуміють, чи в пріоритеті для народних обранців здоров'я населення і чи цінують вони працю медичних працівників.

"За останній рік ми багато чули слів подяки медичним працівникам за ту боротьбу, яку вони ведуть кожного дня за наші життя. І мені дуже цікаво, як ці слова відіб'ються на конкретних справах", – сказав Степанов.

Зарплата медика в Україні – на рівні виплат по безробіттю

Зараз середня заробітна плата лікаря складає 9 тисяч гривень, медсестри – 7 тисяч, а молодшого медичного персоналу – 5 тисяч. За словами Степанова, така оплата праці є на рівні виплат по безробіттю: "Лікарі все частіше заглядають на сайти роботи за кордоном, бо там вони будуть отримувати зарплату в десятки разів більшу".

Важливо Січневий локдаун можуть перенести на лютий: Степанов припустив ймовірні зміни

Міністр вважає, що навіть тисячі сучасних лікарень не будуть потрібні, якщо в них не буде лікарів та медсестер, тому питання фінансування медицини – "це питання національної безпеки".