Вакцинація колективів: чи щеплюватимуть родичів працівників компаній
Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що вакцинація проти коронавірусу колективів ще не розпочалась. Втім, станом на 30 квітня до списку очікування записались 436 колективів, в яких працює 53 575 співробітників.
Віктор Ляшко нагадав, що записатись на вакцинацію можуть організовані колективи, де є понад 50 охочих. Наразі питання лише у наявності потрібної кількості доз вакцин.
До теми Другу дозу вакцини отримали вже 130 українців: яким препаратом
Віктор Ляшко
“Ми реєструємо організовані колективи, де працює понад 50 людей. Щойно буде достатня кількість вакцин, мобільні бригади поїдуть їх щеплювати”.
До списку не вносять родичів співробітників
Головний санлікар наголосив, що родичів співробітників, які працюють у таких компаніях, щеплювати не будуть.
Віктор Ляшко
“Досить часто мені ставлять питання, чи входять до цих колективів родичі тих людей, які працюють в компаніях або організованих колективах? Не входять”.
Та пояснив, що у МОЗ зробили запис організованих колективів для того, "щоб якомога швидше нарощувати кількість щеплень на різних платформах в разі, коли буде велика кількість вакцин".
У МОЗ сподіваються вакцинувати проти коронавірусу до 70% дорослого населення до кінця 2020 року.
Довідка: 22 квітня Міністерство охорони здоров'я дозволило роботодавцям, які мають у штаті понад 50 осіб, записувати підлеглих на колективну вакцинацію проти коронавірусу.
Щоб записатися в чергу на вакцинацію, потрібно залишити заявку через контакт-центр, визначити відповідальну контактну особу з питань вакцинації, скласти поіменні списки бажаючих вакцинуватися, забезпечити приміщення для вакцинації.
Головне про вакцинацію в Україні
- З початку кампанії вакцинації прищепили першою дозою вже 702 438 людей.
- 130 людей отримали другу дозу вакцини проти коронавірусу, за вчора друге щеплення зробили 120 людям.
- Крім цього за останню добу першу дозу отримали 73 256 людей – це найбільше від початку вакцинальної кампанії в Україні.
- Більшість щеплень були зроблені вакциною AstraZeneca – 64 198. Вакцину Sinovac отримали 5202 людини, Pfizer – 3856.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.