Найбільше дослідження

Вчені з Данії провели перше великомасштабне дослідження природного захисту від інфекції після перенесеного COVID-19. Вони використовували дані, які були зібрані в рамках данської національної стратегії тестування на COVID-19. Безкоштовні ПЛР-тести були проведені 69% жителів Данії (приблизно 4 мільйонам осіб), незалежно від наявності симптомів.

Також на тему: У ВООЗ назвали вакцину, яка ефективна проти мутованих штамів коронавірусу

Щоб оцінити ступінь захисту, яку дає перенесена інфекція, автори дослідження порівняли дані тестів під час першої (з березня по травень 2020 року) і другий (з вересня по грудень 2020 року) хвиль COVID-19. При розрахунках вчені врахували вік і стать учасників, а також час, який минув після хвороби.

Молодь теж має не 100% захист

Тільки у 0,65% людей, що перехворіли COVID-19 під час першої хвилі пандемії, тест на коронавірус знову виявився позитивним під час другої хвилі. Серед тих, хто раніше не заразився коронавірусів, під час другої хвилі ПЛР була позитивною у 3,3% людей. Ступінь захисту після перенесеної хвороби, згідно з підрахунками вчених, склала 80% для людей молодше 65 років.

Літні люди найгірше захищені від повторного зараження

Виявилося, що ризик повторного зараження вище у людей 65 років і старше. Їх захищеність після перенесеного COVID-19 склала всього 47%.

Окремо вчені проаналізували дані про майже 2,5 мільйона осіб, які проходить друге ПЛР-тестування в різні періоди пандемії, не тільки під час другої хвилі. Результати виявилися аналогічними.

Дослідження підтвердило, що протягом 6 місяців захист від реінфекції після перенесеного COVID-19 залишається на одному рівні. Однак як довго може зберігатися імунітет, ще потрібно з'ясувати.

Вчені вказують, що результати дослідження підкреслюють необхідність масової вакцинації проти COVID-19. Також воно підкреслює, що люди старшого віку потребують додаткового захисту, навіть якщо вони вже перенесли коронавірусну інфекцію.