Ліки проти алкоголізму можуть вилікувати рак
Згідно з дослідженням, проведеним вченими з США, ліки проти діабету, запалень, алкоголізму і навіть для лікування артриту у собак також можуть вбивати ракові клітини в лабораторії.
Фахівці Інституту Броуда та Інституту ракових досліджень Дана-Фарбер проаналізували 4518 лікарських препаратів, створених для боротьби з різними проблемами зі здоров'ям, але не заявлених як протиракові засоби. За підсумками дослідження з'ясувалося, що як мінімум в лабораторних умовах деякі ліки можуть боротися з раковими клітинами.
Також на тему: Виявили клітини, які здатні лікувати усі типи раку
У своїй роботі вчені використовували базу Broad's Drug Repurposing Hub, що охоплює дані про ліки, а також дані з Cancer Cell Line Encyclopedia, в якій описана інформація про 578 ліній ракових клітин людини. В результаті виявили близько 50 препаратів, які мають протиракову активність.
Знайшли ліки проти раку, які для цього не застосовувалися \ unsplash.com
Лабораторні дослідження показали, що деякі ліки проти діабету, різних запалень, зниження рівня холестерину і навіть для лікування алкоголізму й артриту здатні пригнічувати активність ракових клітин. При цьому роблять вони це не так, як існуючі препарати від онкології, а з використанням інших механізмів.
Результати роботи дозволили вченим визначити ступінь впливу різних ліків на звичайні ракові клітини та з мутаціями. Очікується, що зроблені відкриття дозволять почати роботу над новими способами лікування раку, та точніше визначати найефективніші препарати для конкретного пацієнта.
Ще одне дослідження, під час якого провели скринінг 131 200 з'єднань, продемонструвало, що засіб, створений для викликання відрази до алкоголю, допомагає імунним клітинам у боротьбі з раковими клітинами. Дисульфірам – це препарат, який нині використовують під час лікування від алкоголізму. Особливість цього засобу полягає у тому, що він зупиняє процес розпаду етилового спирту в організмі на стадії ацетальдегіду. Тобто якщо людина вживатиме і цей препарат, і алкоголь, у неї виникне інтоксикація – нудота, блювота, слабкість та відраза до смаку і запаху етанолу.
Річ у тім, що ракові клітини розвиваються завдяки тому, що користуються імунною системою людини. Клітини, які повинні захищати нормальні клітини організму (наприклад, макрофаги), підпадають під контроль злоякісних клітин, перетворюючись у МАО-клітини (макрофаги, асоційовані з пухлиною). Саме тому вчені нині намагаються розкрити секрет МАО, аби використовувати її у протираковій терапії.
Вчені з Токіо продемонстрували, що завдяки блокуванню певного білка в макрофагах, можна пригальмувати розвиток пухлин. При блокуванні експресії цитоплазматичного білка FROUNT, клітини втрачають здатність реагувати на хемокіни (речовини, які відповідають за контроль клітинної міграції).
Фахівці виявили, що дисульфірам може зв'язуватися з молекулою FROUNT, завдяки чому робить її недоступною для взаємодії з компонентами передачі сигналів хемокінів. Під час тестування на мишах, дисульфірам зумів сповільнити рух макрофагів, чим допоміг клітинам імунної системи у боротьбі з раковими клітинами.
Вчені планують краще розібратись у взаємодії дисульфіраму та сигнальних білків, які впливають на рух клітин. Ця робота може стати основою для розробки препаратів інгібіторів білка FROUNT широкого спектра дії, повідомляє Nature Communications.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.