Лікарка назвала основні симптоми штаму Омікрон

9 грудня 2021, 16:59
Читать новость на русском

Джерело:

The Print

Пацієнти, які інфіковані штамом коронавірусу Омікрон, незалежно від того, вакциновані вони чи ні, зазвичай відчувають легкі симптоми, хоча у невакцинованих вони інтенсивніші та триваліші.

Про це розповіла докторка Анжелік Кутзі з ПАР, яка входить до групи лікарів, які першими помітили штам Омікрон. За її словами, інфікованим вакцинованим людям зазвичай достатньо двох-трьох днів для полегшення симптомів.

Також на тему: Як тренувати імунітет: корисні поради для покращення захисту організму

Чим Омікрон відрізняється від Дельти

Кутзі розповіла, що перебіг захворювання штамом Дельта сильно відрізняється від Омікрона. 

У цих пацієнтів не спостерігається такої ж втрати смаку та нюху, потреби у додатковому кисні, які були у пацієнтів зі штамом Дельта. Перебіг дуже схожий на симптоми застуди чи грип, 
– зазначила докторка. 

Вона додала, пацієнти повідомляють про головний біль та ломоту в тілі, а також про невеликий біль у горлі. У них немає сильного кашлю, немає нежитю або закладеності носа, як при інфекції верхніх дихальних шляхів. 

Що відомо про штам Омікрон

  • Його вже виявили у 57 країнах світу.
  • Дослідники вважають, що новий штам з'явився у Південній Африці через низький рівень вакцинації. У регіоні щеплено лише 35% населення, а лише на континенті — 6,6%.
  • При цьому вчені припускають, що новий штам міг розвинутись у ВІЛ-інфікованої людини. До цього в ПАР був описаний випадок, коли ВІЛ-позитивна пацієнтка хворіла на COVID-19 майже рік, за цей час вірус мутував понад 30 разів.
  • Як заявив керівник двох університетів із секвенування генів у ПАР Туліо де Олівейра (Tulio de Oliveira), новий варіант "увібрав" у себе неймовірну кількість мутацій.
  • ВООЗ заявила, що штам коронавірусу Омікрон викликає хворобу у легкій формі. Поки що від нової версії COVID-19 не виявлено жодної смерті.
  • Основними симптомами нового штаму вважаються сухий кашель, загальний біль по всьому тілу, нічна пітливість та лихоманка.

Вас також може зацікавити – Хто частіше заражається штамом Омікрон: дивитись відео