Журнал Pediatrics опублікував статтю, в якій лікарі закликають батьків не використовувати дитячі ходунки.

Читайте також: Які діти більше схильні до появи астми

Американські дослідники з Національної дитячої лікарні США встановили: за 30 років понад 230 тисяч дітей у віці до 15 місяців в США потрапили в відділення невідкладної допомоги через травми, які пов'язані з використанням ходунків.


Чим небезпечні дитячі ходунки

Вчені стверджують, що ходунки не тільки не сприяють розвитку навичок самостійної ходьби у дітей, а й шкодять розумовому і фізичному розвитку.

Використання ходунків може призвести до уповільнення розвитку навичок, пов'язаних з рухливістю, формування неправильної ходи, ризик розвитку плоскостопості в майбутньому.

За даними експертів, пристосування дозволяє дітям дуже швидко рухатися, роблячи до 4 кроків в секунду. Проте в ранньому віці діти ще не володіють потрібними для такої швидкості координацією рухів і увагою.


Чим небезпечні дитячі ходунки

А ось інформованість батьків, схоже, не надто сприяє розв'язанню проблеми. Так, більш ранні дослідження показали, що 59% сімей, чий дитина постраждала при використанні ходунків, знали про їх небезпеки. Ще більш дивний той факт, що 32% батьків продовжили використовувати ходунки навіть після травми.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.