Про це пише лікар Андрій Бєловешкін у Facebook.

Читайте також: Як кольори в інтер'єрі впливають на настрій: цікаві факти

Він пояснює, що блискучі глянсові поверхні в приміщенні, особливо рухливі, можуть викликати зорове стомлення. Це відбувається через те, що організм людини намагається докласти усіх зусиль, щоб сконцентрувати свою увагу на чомусь конкретному, попри візуальний стимул.

Як предмети на столі впливають на продуктивність
Як предмети на столі впливають на продуктивність

Більшість інших речей працюють через дофамінову систему. Вчені провели дослідження та встановили, що у присутності смартфонів люди демонструють в тестах знижені когнітивні здібності. Найкраще ці тести пройшли люди, чий смартфон лежав в іншій кімнаті, найгірше ті, чий гаджет був у полі зору учасника.

Це відбувається тому, що мозок несвідомо витрачає частину зусиль на протидію спокусі, відповідно, зменшуються ресурси.
Так само мозок працює у присутності інших стимуляторів, що викликають радість чи відчуття щастя – цукерки, еротичні зображення, тощо.

Лікар зазначив, що предки людей тримали на столі людський череп для нагадування швидкоплинності життя. Це ванітас, стиль живопису. Він полягає у зниженні рівня дофаміну за допомогою неприємних речей для збільшення розсудливості та обережності.

Обирайте робоче оточення відповідно до завдань
Обирайте робоче оточення відповідно до завдань

Андрій Бєловешкін радить обирати робоче оточення відповідно до завдань: дофамінові стимулятори для креативності та похмура аскеза для концентрації уваги.

Яку роль відіграє дофамін? Це біологічно активна речовина, яка відповідає за емоційну реакцію. Вона дозволяє людині відчувати задоволення та блокує біль.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.