В Україні попередили про ризик повторного піку коронавірусу
Рівень госпіталізації пацієнтів з коронавірусом в Україні та рівень смертності припинили стрімко зростати. Однак ризик повторного спалаху залишається.
Тимчасова стабілізація захворюваності
Керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко під час брифінгу повідомив, що попри тимчасову стабілізацію захворюваності, пікове навантаження попереду.
Актуально Більшість українців не бояться захворіти на COVID-19: результати опитування
Наразі в Україні фіксують перші позитивні ознаки, зокрема, показники госпіталізації та рівень смертності припинили високе зростання і тимчасово стабілізувалися на найвищому історичному рівні,
– розповів Юрій Ганиченко.
За словами експерта, це необхідно зараз, але це не означає, що це вже пікові навантаження на систему охорони здоров'я, пікові значення по виявлених випадках, госпіталізації і смертності.
Вакцинація дає перші результати
Стабілізація ситуації, ймовірно, спричинена стрімким нарощенням темпів вакцинації. Крім того, минуло понад два тижні з моменту введення першої червоної зони.
Довідка! Позитивний ефект від запровадження червоної зони фіксують зазвичай через 2 – 3 тижні після введення.Коли можна буде говорити про стабілізацію ситуації
За прогнозом KSE, наразі в Україні високий ризик повторного зростання захворюваності, тож говорити про стабілізацію ситуації – рано.
Зможемо говорити про стабілізацію, коли побачимо позитивний тренд протягом 2 – 3 тижнів,
– зазначив експерт.
Водночас наразі виписки пацієнтів з коронавірусом продовжують зростати більшими темпами, ніж госпіталізація. Тож, кількість ковід-пацієнтів може стабілізуватися найближчим часом.
Юрій Ганиченко також пригадав, що приблизно місяць тому у Центрі прогнозували пік захворюваності в середині листопада, однак наразі очевидно, що він можливий вже протягом першої половини листопада. Тож необхідно нарощувати темпи вакцинації і дотримуватися карантинних обмежень.
Актуально про захворюваність та темпи вакцинації
- Захворюваність на коронавірус в Україні дещо знизилась на вихідних, це пов'язано з меншою кількістю проведених тестів. Однак, уже сьогодні, 2 листопада, підтвердили 19 455 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.
- Від ускладнень хвороби, на жаль, померли 700 пацієнтів – це теж значно більше, ніж минулої доби. Загалом за весь час пандемії в Україні захворіло 2 955 693 людини. Жертвами коронавірусу стали 68 727 людей.
- Темпи вакцинації дійсно зростають, так впродовж минулого тижня вакцинували більше людей, ніж за весь вересень. За даними МОЗ, загалом в Україні щеплення проти коронавірусу отримали 10,4 мільйона людей. Впродовж минулої доби вакцинували ще 273 307 людей.