У кожного десятого діабет: разюче дослідження

10 грудня 2021, 14:15
Читать новость на русском

Джерело:

IDF Diabetes Atlas

Кожен десятий дорослий у світі страждає на діабет. Вчені спрогнозували, що ця кількість тільки зростатиме в майбутньому.

Невтішна статистика поширення діабету

Відповідно до аналізу вчених, вже до 2030 року кількість випадків діабету  у світі збільшиться до 643 мільйони. Зараз, за аналізом вчених, близько 240 мільйонів людей у світі не знають про свій діагноз, а ще 319 мільйонів страждають на переддіабет (коли рівень глюкози підвищений натщесерце).

Увага Як тримати імунітет у тонусі цілий рік

Понад 75% всіх дорослих з діабетом зараз живуть у країнах із низьким та середнім рівнем доходом. Близько 6,7 мільйона смертей у 2021 році можуть бути пов'язані з діабетом.

У світі виникла гостра потреба в ефективних стратегіях протидії зростанню кількості людей, які страждають на діабет у всьому світі,
– резюмували автори дослідження.

Увага! Одна третина з 6,7 мільйона смертей, пов'язаних з діабетом, у 2021 році припала на людей молодших 60 років.

Вплив пандемії

Вчені наголосили, що COVID-19 тільки підвищує ризик для людей з діабетом, а високий рівень цукру в крові і високий рівень глікованого гемоглобіну, (HbA1c).

Показник довгострокового контролю цукру в крові при діабеті, можна використовувати для прогнозування тяжких випадків коронавірусної хвороби.

Критичним є також те, що вчені фіксують значне зростання захворюваності на діабет 2 типу серед молоді.

Ситуація у світі

  • Найвищі показники діабету 2 типу серед молоді у Сполучених Штатах, Канаді, а також Бразилії та Мексиці.
  • Найнижчі показники були зареєстровані у Європі.
Зверніть увагу! У досліджені вкотре наголосили, що ожиріння — не єдиний фактор виникнення діабету. Треба враховувати також й інші фактори, зокрема, сімейний анамнез, доступ до медичного обслуговування,  культурні та поведінкові звички.

Цікаво – Міфи про цукор: наскільки шкідливий та чи потрібні замінники

Радимо прочитати Це прорив, – вчені винайшли новий спосіб побороти діабет першого типу