Коронавірус в Україні: мають запрацювати аеромедичні бригади

6 квітня 2020, 17:13
Читать новость на русском

В Україні є санавіація для транспортування хворих на коронавірус у разі необхідності. Також наявні 15 апаратів екстракорпоральної мембранної оксигенації. Крім того, найближчим часом має розпочати роботу служба аеромедичної евакуації.

31 березня на брифінгу заступник голови МОЗ Віктор Ляшко заявляв, що у разі необхідності Україна має санавіацію.

Читайте також В Україні обрали 240 лікарень для пацієнтів з коронавірусом: чим вони забезпечені

"В нас є гелікоптер, який забрали з миротворчої місії з країн Африки. І ми готові транспортувати людей, яким буде необхідна медична допомога", – зазначив він.

6 квітня у МОЗ повідомили, що в Україні будуть працювати аеромедичні бригади. Мовиться про 8 повітряних суден. Три з них належать Державній службі з надзвичайних ситуацій і п’ять – Національній гвардії України).

У складних випадках вони можуть:

  • госпіталізувати хворих до закладів охорони здоров’я;
  • провести реанімаційні заходи на території України.

Ляшко також повідомив, що в Україні є 15 апаратів ЕКМО (екстракорпоральна мембранна оксигенація).

"Це висококваліфікована медична допомога і на ній працюють висококваліфіковані медичні працівники. Чи всім буде необхідне це обладнання – цим питанням займаються наші профільні спеціалісти", – сказав Ляшко.

Водночас головне завдання – забезпечити більшість закладів апаратами штучної вентиляції легень, наголосив заступник голови МОЗ. Друге завдання – забезпечити фахівцями, які працюватимуть у реанімаційних відділеннях вахтовим методом "на тих апаратах, які сьогодні існують в країні".

Що таке екстракорпоральна мембранна оксигенація? Екстракорпоральна (штучна) методика підтримки діяльності серця та легень у пацієнтів, в яких функція серця та легень порушена досить тривалий час.


Симптоми коронавірусу / Інфографіка 24 каналу