Новини про коронавірус 26 травня: Pfizer в Україні, варіант Бордо
За минулу добу, 25 травня, в Україні виявили 3 395 випадків інфікування коронавірусом. В Україну також прибула партія Pfizer, яку закупили за держані гроші. У Франції виявили рідкісну мутацію коронавірусу, яку назвали "варіантом Бордо". Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 26 травня.
Новини про коронавірус в Україні 26 травня
Поширення вірусу в країні
Джерело: МОЗ України
Впродовж доби в Україні захворіли на коронавірус 3 395 людей, серед них – 154 дитини та 73 медпрацівники. Від ускладнень хвороби, на жаль, померли 208 пацієнтів з COVID-19.
Читайте також Новини про коронавірус 25 травня: Україна в лідерах за смертністю, колективний імунітет в Мальті
Госпіталізації потребували 1 778 хворих, водночас видужали – 14 987 людей. Тобто, кількість тих, хто одужав впродовж доби, значно перевищує число тих, що інфікувались, сьогодні цей показник майже в п'ятеро вищий.
За весь час пандемії в Україні захворіли 2 189 858 людей. Станом на 26 травня одужали 1 990 051 громадянин країни. Втім, від ускладнень хвороби померли 49 893 людини.Статистика COVID-19 в регіонах:
- м. Київ — 385 випадків;
- Вінницька область — 97 випадків;
- Волинська область — 64 випадки;
- Дніпропетровська область — 277 випадків;
- Донецька область — 149 випадків;
- Житомирська область — 54 випадки;
- Закарпатська область — 83 випадки;
- Запорізька область — 219 випадків;
- Івано-Франківська область — 54 випадки;
- Київська область — 208 випадків;
- Кіровоградська область — 73 випадки;
- Луганська область — 68 випадків;
- Львівська область — 172 випадки;
- Миколаївська область — 154 випадки;
- Одеська область — 81 випадок;
- Полтавська область — 61 випадок;
- Рівненська область — 185 випадків;
- Сумська область — 93 випадки;
- Тернопільська область — 68 випадків;
- Харківська область — 328 випадків;
- Херсонська область — 176 випадків;
- Хмельницька область — 93 випадки;
- Черкаська область — 105 випадків;
- Чернівецька область — 54 випадки;
- Чернігівська область — 94 випадки.
Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
В Україну прибула партія Pfizer, яку закупили за держані гроші
Джерело: 24 канал
26 травня близько 10 години ранку в Міжнародний аеропорт "Київ" імені І.Сікорського прибула партія вакцин виробництва Pfizer/BioNTech. Вакцину закупили за кошти державного бюджету.
Тепер вакцина має пройти розмитнення, після чого її відправлять на склад, а вже звідти розвезуть регіонами України. Закупівлю вакцини Pfizer за дорученням уряду України здійснила міжнародна закупівельна агенція Crown Agents. Всього сьогодні прибуло 117 тисяч доз препарату.
Препарати з цієї партії використають для третього етапу вакцинації – імунізації освітян. З цієї партії також вакцинуватимуть людей із попередніх етапів – медиків, силовиків.
Якою буде ситуація з COVID-19 в Україні на початку літа
Джерело: НАН України
Вчені з Національної академії наук України спрогнозували, якою буде захворюваність в Україні початку літа. Загалом ситуація покращуватиметься. Зазначається, що середня кількість нових зафіксованих випадків на день зменшилася до 3 767. Окрім цього, знизилась і смертність – приблизно на 174 випадки на день.
Прогноз захворюваності НАН на найближчі 2 тижні:
- Кількість нових хворих на COVID-19 щодня буде зменшуватися принаймні до 8 червня,
- Середня кількість нових випадків впродовж тижня від 26 травня по 1 червня дорівнюватиме 3442,
- Впродовж тижня 2 – 8 червня середній приріст нових хворих дорівнюватиме 2914.
Головні правила профілактики коронавірусу / Інфографіка 24 каналу
МОЗ хоче евакуювати українців, які лікуються в Білорусі
Джерело: МОЗ України
Міністерство закордонних справ України та Міністерство охорони здоров’я випустили спільну заяву щодо українських громадян, які лікуються в Білорусі. Нині в країні лікуються понад 20 українських громадян.
Через те, що 26 травня авіасполучення між Україною та Республікою Білорусь було припинене, МОЗ та МЗС нині розв'язують логістичне питання – як забрати українських громадян, які нині лікуються в білоруських медичних закладах.
"Дипломати та фахівці МОЗ готові надати максимальне сприяння нашим громадянам в розробці оптимального маршруту слідування в кожному конкретному випадку, зокрема враховуючи стан здоров'я", – йдеться в повідомленні.
Новини про коронавірус у світі 26 травня
Поширення вірусу у світі
Джерело: РНБО України
Від початку пандемії коронавірусу світі виявили понад 167 мільйонів хворих. 104 мільйони пацієнтів вже одужали. Натомість 3 485 031 хворий пішов з життя від ускладнень, спричинених COVID-19.
Нині своє лікування продовжують понад 59 мільйонів людей по всьому світу.
Найважча ситуація в Індії, де за минулу добу виявили 208 тисяч нових хворих на коронавірус. Ще 4 157 пацієнтів померли.
У 14% людей коронавірус викликає мінімум одне нове захворювання
Джерело: BMJ
Коронавірус небезпечний не тільки ускладненнями, але і довгостроковими наслідками для пацієнтів, в тому числі молодих, які не мали раніше проблем зі здоров'ям. Американські вчені оцінили ймовірність виникнення нового діагнозу після COVID-19 і зробили тривожні висновки.
Результати показали, що у 14% пацієнтів після COVID-19 діагностували мінімум одне нове захворювання, яке потрібно лікувати.
"Підвищений ризик клінічних наслідків після гострого інфекційного періоду помітили в різних системах органів, включаючи серцево-судинні, неврологічні, ниркові, респіраторні й психічні ускладнення", – зазначили вчені.
Як вакцинація впливає на постковідний синдром
Джерело: Annals of Internal Medicine
Нове дослідження свідчить, що при постковідному синдромі вакцинація проти COVID-19 безпечна. Тому люди, які тільки перехворіли на коронавірус, можуть не відтерміновувати щеплення. У дослідженні взяли участь 163 пацієнти: всі вони страждали від постковідного синдрому протягом приблизно восьми місяців. Всього вчені виявили у них 159 різних симптомів, які з'явилися після перенесеної інфекції. Найпоширенішими були:
- втома (у 75%);
- задишка (61%);
- безсоння (53%).
Вплив вакцинації на постковід
З усіх учасників дослідження 44 вакцинували проти COVID-19 – частина отримала щеплення виробництва Pfizer-BioNTech, інша – Oxford-AstraZeneca. Через місяць вони заново заповнили анкети, що стосуються їх самопочуття, якості життя і симптомів постковідного синдрому.
82% пацієнтів повідомляли як мінімум про один симптом. Зі 159 симптомів, які були виявлені на початку дослідження, після щеплення 23,2% полегшились, 5,6% стали протікати важче, 71,1% не змінилися. Значного погіршення якості життя не спостерігалося у жодного з пацієнтів. Стан людей після щеплення ніяк не залежав від того, вакцину якого виробника використовували.
У Франції спалах "дуже рідкісного" варіанту коронавірусу
Джерело: The Guardian
Новий варіант коронавірусу виявили близько у 50 громадян Франції. Регіональний орган охорони здоров’я описав його як "дуже рідкісний". Новий штам назвали "варіантом Бордо". Для його виявлення в країні вже створили додаткові центри тестування.
Близько 80% від усіх нових випадків інфікування коронавірусом у Франції є британським варіантом. І він також почав мутувати.
- Більшість інфікованих новим штамом є учнями школи в районі міста Бакалалан та їхніми батьками.
- Жоден з них не був госпіталізований.
- Патрік Дехайл розповів, що у людей з новим варіантом проявляються "звичайні симптоми" або їх немає взагалі.
Назвали ліки, які можуть знижувати ефективність вакцини проти COVID-19
Джерело: MedicalPress
До третини пацієнтів, які приймали метотрексат, не змогли отримати повноцінний імунний захист після імунізації м-РНК вакциною проти COVID-19.
Метотрексат застосовують, як засіб лікування станів, що пов'язані з запальними системними станами, зокрема ревматоїдного артриту та псоріазу. Дослідження не може встановити причинно-наслідковий зв'язок, також автори визнали, що дослідження охопило невелику вибірку учасників та лише один тип мРНК вакцини проти COVID-19.
Індійський штам COVID-19 виявлено на щонайменше 53 територіях, – ВООЗ
Джерело: AFP
Штам коронавірусу, який вперше виявлений в Індії, зараз офіційно зафіксовано на 53 територіях. Про це повідомляється у звіті Всесвітньої організації охорони здоров'я у середу, 26 травня.
Представники ВООЗ отримали інформацію з власних джерел про те, що варіант коронавірусу B.1.617 був виявлений на семи інших територіях, у результаті чого загальна кількість країн з індійським штамом сягнула 60.
Яким має бути рівень тестостерону, щоб зменшити ризики смерті від COVID-19 у чоловіків
Джерело: MedicalxPress
Низький рівень тестостерону у чоловіків може стати причиною важкого перебігу коронавірусу. Фактор також корелює з вищими ризиками смерті внаслідок COVID-19.
Дослідження не змогло довести, що низький рівень тестостерону є причиною важкої форми COVID-19. Проте низький рівень може служити маркером деяких інших факторів.
"Якщо у пацієнта був низький рівень тестостерону, коли він потрапив до лікарні, ризик важкої форми COVID-19, був набагато вищий в порівнянні з пацієнтами, у яких був достатній рівень тестостерону", – зазначив автор дослідження доктор Абхінав Діван.
Який ризик зараження коронавірусом після вакцинації
Джерело: Express
Нове дослідження показало, що вакцини Pfizer і AstraZeneca ефективні після введення двох доз проти всіх досліджених штамів коронавірусу. Попри це невелика кількість людей можуть захворіти після щеплення.
- Ризик зараження COVID серед нещеплених: 1 на 46 855;
- Ризик зараження COVID після однієї дози вакцини: 1 на 97 616;
- Ризик зараження COVID після двох доз вакцини: 1 на 167 341.