Новини про коронавірус 25 березня: COVID-рекорд в Україні, до нас приїхала вакцина Sinovac

26 березня 2021, 06:00
Читать новость на русском

В Україну доставили партію вакцини Sinovac з Китаю. У Львові почав діяти локдаун. AstraZeneca оновила ефективність своєї вакцини проти COVID-19. Перший президент України Кравчук вакцинувався "AstaZeneca". Чверть українців готові перехворіти на коронавірус, аби не вакцинуватись. Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 25 березня.

Новини про коронавірус в Україні 25 березня

Статистика коронавірусу в Україні:

Джерело: фейсбук Максима Степанова

За минулу добу в Україні виявили 16 669 хворих на коронавірус – це найвищий показник з початку пандемії в країні. На, жаль, померли від ускладнень хвороби 362 пацієнти. Третю добу поспіль фіксують найбільшу добову смертність серед пацієнтів з COVID-19.

Днем раніше Новини про коронавірус 24 березня: постачання вакцини під загрозою, глухота після "ковіду"

Від учора щеплення проти коронавірусу отримала 18 561 людина. Від початку вакцинальної кампанії імунізовано вже 155 587 людей. З них поки лише 1 отримала 2 дози препарату, тобто повністю закінчила вакцинацію.

Кількість захворювань в регіонах за добу та кількість щеплень :

  • Київ – 1 267 випадків/ 1 750 щеплень;
  • Вінницька область – 772 випадки/ 1 160 щеплень;
  • Волинська область – 349 випадків/ 270 щеплень;
  • Дніпропетровська область – 892 випадки/ 1 610 щеплень;
  • Донецька область – 778 випадків/ 340 щеплень;
  • Житомирська область – 1 136 випадків/ 730 щеплень;
  • Закарпатська – 668 випадків/ 490 щеплень;
  • Запорізька область – 488 випадків/ 620 щеплень;
  • Івано-Франківська область – 512 випадків/ 784 щеплення;
  • Київська область – 872 випадки/ 1 290 щеплень;
  • Кіровоградська область – 184 випадки/ 380 щеплень;
  • Луганська область – 141 випадок/ 280 щеплень;
  • Львівська область – 1 032 випадки/ 1 030 щеплень;
  • Миколаївська область – 377 випадків/ 690 щеплень;
  • Одеська область – 1235 випадків/ 470 щеплень;
  • Полтавська область – 521 випадок/ 840 щеплень;
  • Рівненська область – 626 випадків/ 550 щеплень;
  • Сумська область – 613 випадків/ 907 щеплень;
  • Тернопільська область – 531 випадок/ 870 щеплень;
  • Харківська область – 918 випадків/ 350 щеплень;
  • Херсонська область – 168 випадків/ 1 000 щеплень;
  • Хмельницька область – 989 випадків/ 250 щеплень;
  • Черкаська область – 509 випадків/ 1 000 щеплень;
  • Чернівецька область – 543 випадки/ 320 щеплень;
  • Чернігівська область – 548 випадків/ 580 щеплень.

*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Всього від початку пандемії в Україні недугу діагностували у 1 596 575 людей. З них станом на 25 березня 1 283 020 одужали. Натомість від ускладнень COVID-19 померли 31 135 пацієнтів.

Ситуація з тестуванням

Від учора лабораторії МОЗ методом ПЛР провели 57 818 тестувань. Ще 22 950 досліджень були зроблені методом ІФА, а 47 847 – експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2.

В Україну доставили партію вакцини Sinovac з Китаю

Джерело: Сегодня

Перша партія вакцини проти коронавірусу від виробника Sinovac у розмір 200 тисяч доз вже прибула в Україну. Доставили з Китаю перші 200 тисяч доз вакцини. Літак з препаратами приземлився у "Борисполі" 25 березня близько 19:00. Загалом у Sinovac Україна замовила 2 мільйони доз цієї вакцини.

Актуально Sinovac: що відомо про вакцину проти коронавірусу, яка їде в Україну

Звільняти нікого не будуть: Степанов про добровільну вакцинацію медиків

Джерело: МОЗ

Глава Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов запевнив, що звільняти медиків за відмову вакцинуватися проти коронавірусу не будуть. Він наголосив, що в Україні щеплення є добровільними.

Вакцинація може затягнутися на кілька років, – Ковтонюк

Джерело: 24 канал

В Україні кампанія вакцинації людей від COVID-19 розпочалася у лютому 2021 року. Однак цей процес відбувається настільки повільно, що може затягнутися на кілька років. Ексзаступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк розповів, що вакцинація в Україні проходить найповільніше в Європі. Він зазначив, що інші країни за місяць робили значно більше щеплень.

Міг інфікуватися до вакцинації: померлий провізор із Чернівців мав коронавірус

Джерело: "Суспільне"

У померлого 24 березня в Чернівцях провізора аптеки військового госпіталю виявили зараження коронавірусом. Однак чоловік міг інфікуватися ще до вакцинації. Хворобу також виявили й у двох його колег, які отримали щеплення разом із ним. Про це повідомила очільниця обласного лабораторного центру МОЗ Наталія Гопко. Медик зазначила, що на момент щеплення симптомів COVID-19 у чоловіка не було, проявились вони наступного дня. За її словами, пов'язано це з інкубаційним періодом вірусу. Випадок смерті провізора наразі не пов'язують зі щепленням, називаючи попередньою причиною гострий мозковий інсульт. У нього була гіпертонічна хвороба, діабет і надмірна вага. Медики продовжують досліджувати аналізи чоловіка для того, щоб встановити точну причину смерті.

Смерть після вакцинації проти COVID-19 в Україні: що каже Степанов

Джерело: УНІАН

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що в Україні внаслідок вакцинації не померла жодна людина. 2 летальні випадки, які були зафіксовані серед щеплених людей, не пов'язані з використанням препарату. "У нас не було смертей в регіонах від вакцин. Жодної. У нас були зафіксовані смерті людей, які до того вакцинувалися", – сказав він.

У Львові почав діяти локдаун

Джерело: телеграм Андрія Садового

У Львові та на Львівщині значно зросла кількість хворих на коронавірус. Тож за рішенням державної комісії ТЕБ та НС, від 25 березня у Львові діє червона зона карантину. Школярі продовжуватимуть навчатись на дистанційному навчанні. Транспорт, своєю чергою, працюватиме у посиленому карантинному режимі.

У місті з 25 березня заборонено:

  • непродовольчих ринків;
  • закладів харчування, крім онлайн-замовлення та на виніс;
  • торгово-розважальних центрів;
  • розважальних закладів та нічних клубів;
  • усі масові заходи.

Що працює:

  • аптеки;
  • зоомагазини;
  • квіткові та насінневі магазини;
  • магазини з продажу засобів зв’язку;
  • майстерні для ремонту одягу, взуття та електроприладів;
  • салони краси, фітнес-центри, спортивні зали та басейни, проте лише за попереднім індивідуальним записом.

Тим часом у місці повинні облаштувати ще 1000 додаткових ліжок для хворих на COVID-19.

Скільки українців готові зробити щеплення вакциною Covieshield

Джерело: "Рейтинг"

Від початку пандемії кількість українців, які хочуть вакцинуватися, зросла. Але зробити це препаратом Covieshield готові лише 27% громадян. Загалом 38% готові зробити платне щеплення, вакцинуватися безкоштовно готові 47%; а 50% не готові вакцинуватись навіть безкоштовно.

Чверть українців готові перехворіти на коронавірус, аби не вакцинуватись: опитування

Джерело: "Рейтинг"

Чверть українців вважають, що краще перехворіти на COVID-19, ніж вакцинуватися. Водночас понад 60% – вважають навпаки. Порівнюючи загрозу від вірусу та процесу вакцинації, більшість вважає, що сам вірус небезпечніший (74%), ніж вакцина від нього (15%).

Цікаво Зеленський чи Степанов: кого українці вважають відповідальним за вакцинацію

41% українців критикує вакцинацію проти коронавірусу, – опитування

Джерело: "Рейтинг"

Лише менше ніж 40% українців є лояльними до вакцинації проти коронавірусної інфекції. Якщо детальніше: 37% є лояльними до проведення щеплення від COVID-19 (26% – супер лояльні, 11% – лояльні). 41% – є критиками вакцинації (31% – супер критики, 10% – критики), а решта 22% – "нейтрали". Відносно більше критиків щеплення серед молодої та середньої вікової категорії (18 – 49 років), серед жінок, мешканців Півдня та Сходу, виборців партій Шарія та Мураєва, а також "Опозиційної платформи – За життя".

Скільки українців вважають COVID-19 штучно створеним вірусом

Джерело: "Рейтинг"

Більшість українців (71% опитаних) вважають коронавірусу SARS-CoV-2 штучноствореним. Серед цих людей більшість притримується думки, що його розробили з метою зменшення кількості населення. Лише 19% респондентів вірять, що вірус виник природним шляхом.

Перший президент України Кравчук вакцинувався "AstaZeneca": відео

Джерело: Українська Правда

Перший президент України, голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук вакцинувався проти коронавірусної хвороби COVID-19. Леоніда Кравчука вакцинували, адже він належить до категорії людей віком за 80 років. А ця категорія належить до другого етапу кампанії вакцинації в Україні. Другий етап розпочався в Україні 22 березня. Окрім людей, які старші 80 років, під час нього вакцинують сімейних лікарів, працівники соціальної сфери та громадського здоров'я.

Ляшко одужав від коронавірусу

Джерело: фейсбук Віктора Ляшка

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко одужав від коронавірусу. Він розповів, що перебіг хвороби був легкий та без ускладнень.

Степанов підтвердив, що Індія зупинила експорт вакцини

Джерело: Укрінформ

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляє, що Україна використовує всі можливості для отримання від уряду Індії дозволу на експорт вакцини від коронавірусу. До кінця березня Україна мала б отримати ще 1,5 мільйон доз. Вчора, 25 березня Індія призупинила експорт вакцини проти коронавірусу AstraZeneca, виробленої Індійським інститутом сироватки (Serum Institute of India). Рішення пояснили нестачею препарату на внутрішньому ринку. Крім того, українське МОЗ отримало повідомлення від Serum Institute of India про рішення, відтермінувати наступне постачання через інформаційну кампанію, яку "розгорнули проти індійської вакцини" в Україні.

Варто знати Нові дані про побічні ефекти від COVID-вакцини: відповідь МОЗ

Новини про коронавірус у світі 25 березня

Статистика поширення COVID-19 у світі

Джерело: Апарат РНБО України

Від початку пандемії у світі виявили понад 125 мільйонів хворих на COVID-19. Майже 71 мільйон людей вже подолали хворобу, але 2 751 994 інфікованих померли від ускладнень, спричинених інфекцією SARS-CoV-2.

В Австрії заборонять відвідувати магазини і аптеки без негативного ПЛР-тесту

Джерело: Kurier

В Австрії вже з 7 квітня для відвідування аптеки чи магазину громадянам країни необхідно буде показати негативний результат тесту на COVID-19.

Канада в інструкцію до вакцини AstraZeneca додала попередження про тромби

Джерело: МОЗ Канади

Міністерство охорони здоров'я Канади випустило інструкцію для медиків і тих, кого вакцинують, з потенційно можливими побічними реакціями після щеплення препаратом AstraZeneca. У відомстві зазначили, що вказали інформацію про "дуже рідкісні випадки виникнення тромбів". МОЗ Канади наголошує, що "вакцина AstraZeneca, як і раніше, безпечна й ефективна для захисту від COVID-19", і закликає громадян вакцинуватися доступними у країні препаратами.

До 500 тисяч доз щомісяця: Білорусь почала виготовляти російський "Супутник V"

Джерело: МОЗ Білорусі

У Білорусі почали виготовляти російську вакцину від коронавірусу "Супутник V". Над препаратом працюють на підприємстві "Белмедпрепарати".

AstraZeneca оновила ефективність своєї вакцини проти COVID-19

Джерело: Радіо Свобода

Компанія AstraZeneca оновила показник ефективності своєї вакцини проти COVID-19. Вакцина ефективна в COVID-19 не на 79%, як було опубліковано раніше у даних цього тижня, а на 76%.