Новини про коронавірус 24 лютого: масова вакцинація в Україні, початок адаптивного карантину

25 лютого 2021, 05:55
Читать новость на русском

24 лютого в Україні розпочалась вакцинація проти коронавірусної хвороби. Перше щеплення вакциною CoviShield зробили медику Горенко Євгену Васильовичу. Також у нашій країні почав діяти адаптивний карантин. У Німеччині заявили про початок третьої хвилі інфікування COVID-19. Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 24 лютого.

Новини про коронавірус в Україні 24 лютого

В Україні зробили перше щеплення проти COVID-19

Джерело: 24 канал

Читайте також Новини про коронавірус 23 лютого: COVID-вакцина вже в Україні, на Буковині посилили карантин

Перші 500 тисяч доз вакцини прибули в Україну вчора, до кінця сьогоднішнього дня їх повинні отримати усі області. Згідно з опитуваннями МОЗ, на добровільну вакцинацію зголосилося 30% українських медиків. Загалом до першої хвилі вакцинації потрапляє майже 13 тисяч людей.

Перше щеплення препаратом CoviShield зробили медику – Горенко Євгену Васильовичу.

Знайомтеся, це – Горенко Євген Васильович. Він першим в Україні отримав щеплення від ковіду. Це лікар-реаманітолог із м. Черкаси, який працює в ковідному відділенні Черкаської обласної лікарні,
– написав Олександр Скічко у фейсбуці.

Статистика поширення COVID-19

Джерело: фейсбук Максима Степанова

Станом на 24 лютого в Україні зафіксували 1 317 694 випадки зараження коронавірусом. Серед 5 850 нових пацієнтів – 316 дітей та 271 медпрацівник. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що за минулу добу до лікарень госпіталізували 3 049 людей з підтвердженим коронавірусом або наявними ознаками хвороби.

За цей самий період в Україні померли ще 152 пацієнти з COVID-19, тож загальна кількість померлих від хвороби в країні зросла до 25 461.

Натомість одужали від початку пандемії 1 155 422 хворих. За минулу добу виписали 3 645 пацієнтів.

Ситуація з тестуванням

Впродовж 23 лютого в Україні провели 79 538 тестів на коронавірус. З них:

  • методом ПЛР – 34 351,
  • методом ІФА – 15 548,
  • експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 29 639.

Загалом станом на 24 лютого в країні здійснили 6 772 495 ПЛР-тестувань.

Кількість нових хворих в регіонах:

  • Київ – 547 випадків;
  • Вінницька область – 601 випадок;
  • Волинська область – 140 випадків;
  • Дніпропетровська область – 227 випадків;
  • Донецька область – 126 випадків;
  • Житомирська область – 164 випадки;
  • Закарпатська область – 389 випадків;
  • Запорізька область – 156 випадків;
  • Івано-Франківська область – 600 випадків;
  • Київська область – 275 випадків;
  • Кіровоградська область – 58 випадків;
  • Луганська область – 51 випадок;
  • Львівська область – 287 випадків;
  • Миколаївська область – 204 випадки;
  • Одеська область – 215 випадків;
  • Полтавська область – 92 випадки;
  • Рівненська область – 145 випадків;
  • Сумська область – 136 випадків;
  • Тернопільська область – 174 випадки;
  • Харківська область – 361 випадок;
  • Херсонська область – 28 випадків;
  • Хмельницька область – 235 випадків;
  • Черкаська область – 74 випадки;
  • Чернівецька область – 524 випадки;
  • Чернігівська область – 41 випадок.

*У статистиці відсутні дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя.

Адаптивний карантин в Україні

Від нині, 24 лютого, в Україні почав діяти адаптивний карантин. Країна знову ділиться на зелену, жовту, помаранчеву та червону зони.

Карантин триватиме щонайменше до 30 квітня.


Що передбачає адаптивний карантин / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу

Україна візьме участь в дослідженнях індійської вакцини проти COVID-19

Джерело: 24 канал

Очільник МОЗ Максим Степанов заявив про те, що Україна готова до випробувань нової вакцини проти коронавірусу у вигляді спрею. Цей препарат виробляють в Індії. Під час брифінгу 24 лютого міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, що Україна погодилась взяти участь в дослідженнях індійської вакцини проти коронавірусу.

Що відомо про нову вакцину проти коронавірусу з Індії

  • Цей новий продукт. Нині індійська компанія лише розпочинає перший етап випробувань.
  • Степанов розповів, що другу та третю фазу випробувань можуть провести в Україні.
  • Дослідження вакцини планують закінчити у вересні або жовтні 2021 року.

На Закарпатті медики заявили про нові симптоми мутованого COVID-19

Джерело: Укрінформ

На Закарпатті лікарі, які працюють з хворими на COVID- 19 пацієнтами, реєструють зміну перебігу хвороби. Все частішими симптомами є діарея, блювання та глухота, раніше подібні ознаки не виникали у ковідних пацієнтів. Директор Департаменту охорони здоров'я Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний під час брифінгу розповів, що медики все частіше фіксують інфікування мутованим коронавірусом.

На Київщині розпочалась вакцинація проти коронавірусу

Джерело: 24 канал

На Київщині проти COVID-19 вакцинували першого медичного працівника. Вакцинація в області розпочалася з Броварів. В ефірі одного з телеканалів повідомили, що першою у Броварах вакцинували лікарку дорослого інфекційного відділення Тетяну Шульженко.

Процес вакцинації зайняв 15 хвилин. Перед щепленням у жінки розпитали про самопочуття і наявність хронічних захворювань.

Як пише PavlovskyNews, регіональний координатор здивувався інформації про те, що перше щеплення зробили в Черкаській області. Він розповів, що вакцину везли з обласного складу в Києві і йому незрозуміло, як вона могла опинитися в іншій області швидше.

Також вакцинація стартувала у Вінницькій та Чернігівській областях: першими щеплення від COVID-19 отримали заввідділення і лікар мобільної бригади.

Перші вакциновані проти COVID-19 українці про самопочуття

У Черкасах, де 24 лютого почалася вакцинація проти коронавірусу, станом на 15 годину імунізували 30 медиків. Усі вони почувають себе добре, жодних побічних реакцій не зареєстрували. Після вакцинації кожну людину відправляють до окремого приміщення, де треба перебувати протягом 30 хвилин після процедури. Це потрібно, щоб медики поспостерігали за реакцією організму на препарат.

Жодному із перших вакцинованих в Україні меддопомога не знадобилася, вони почуваються задовільно і навіть жартують.

"Усі почувалися добре. Побічних ефектів не було. Ні голова не паморочилася, ані температура не підіймалася", – сказала лікарка з медзакладу в Черкасах, де проводять вакцинацію.

Новини про коронавірус у світі 24 лютого

Статистика поширення COVID-19 у світі

Джерело: Апарат РНБО України

Від початку пандемії у світі зафіксували понад 112 мільйонів випадків зараження коронавірусною інфекцією SARS-CoV-2. Більш ніж 63 мільйони людей вже одужали, але 2 486 110 хворих померли від ускладнень, спричинених хворобою.

В Росії від коронавірусу померло майже 85 тисяч людей

Джерело: стопкоронавирус.рф

Станом на 24 лютого у Росії зареєстрували 4 200 902 хворих на коронавірус. За минулу добу виявили 11 749 випадків інфікувань.

Найбільше нових хворих виявили в Москві (+1417, Петербурзі (+909), Підмосков'ї (+695), а також у Нижньогородській області (+397). За минулу добу внаслідок коронавірусу у Росії померла 383 людина. Загальна кількість летальних випадків в країні зросла до 84 430.

За цей період одужало 12 218 хворих. Загалом від початку пандемії хворобу подолали 3 751 562 громадяни. За даними Росспоживнагляду, від початку 2020 року в Росії провели понад 109,8 мільйона тестів на коронавірус. Зараз в Росії хворіє 364 910 громадян.

Коли може закінчитись пандемія COVID-19

Джерело: DR

Директор Європейського бюро ВООЗ Ганс Клюге припустив, що пандемія коронавірусу може закінчитися до початку 2022 року. В ефірі данського каналу Ганс Клюге заявив, що "найгірший сценарій" поширення коронавірусу вже минув. Водночас він зауважив, що SARS-CoV-2 продовжить курсувати світом. Але необхідність в усіх карантинних обмеженнях, ймовірно, зникне.

В Німеччині розпочалася третя хвиля коронавірусу

Джерело: DW

Німеччина вже зіткнулася з третьою хвилею пандемії. Влада побоюється, що наявні вакцини можуть бути неефективними проти нових штамів, які зараз циркулюють в країні.

При цьому там зазначили, що в разі, якщо в Німеччині почала поширюватися "південноафриканська" мутація коронавірусу, є небезпека того, що наявні вакцини виявляться недостатньо ефективними. У зв'язку з цим канцлерка Ангела Меркель закликала утриматися від значних послаблень локдауну.

Дослідження про коронавірус

Що втричі знижує ризик зараження коронавірусом

Джерело: medRxiv

Вчені з Індії заявили, що у людей, які носять окуляри, втричі нижча ймовірність зараження коронавірусом. Так, один зі способів проникнення вірусу в організм – брудні руки. А саме доторкання ними до очей, носа або рота після контакту зі збудником вірусу. Відтак окуляри можуть врятувати від інфікування.

Крім того, дослідники виявили, що учасники торкалися свого обличчя в середньому до 23 разів на годину, а очей приблизно тричі на годину. Натомість люди, які носять окуляри, менше труть очі. Тож автоматично мають нижчий ризик зараження COVID-19. Також знижується ризик потрапляння вірусу в очі повітряно-крапельним шляхом.

Новий штам COVID-19 стійкий до антитіл та в 11 разів смертельніший

Джерело: Science

Починаючи з вересня 2020 року вчені зі США вивчали нові штами коронавірусу SARS-CoV-2. І хоч висновки дослідження ще не пройшли рецензування експертами, вони свідчать, що каліфорнійський штам коронавірусу чи не небезпечніший з усіх.

Новий штам коронавірусу, який вперше виявили в Каліфорнії, ймовірно, найлегше передається. Також він підвищує ризик госпіталізації пацієнтів у відділення інтенсивної терапії і смерті. З вересня 2020 року по січень 2021 року частота виявлення цього штаму зросла з 0% до більш ніж 50%.

У порівнянні з пацієнтами, інфікованими іншими штами коронавірусу, ймовірність госпіталізації у відділення інтенсивної терапії з каліфорнійським штамом була у 4,8 раза вищою. Окрім цього, пацієнти з каліфорнійським штатом мали в 11 разів більше шансів померти.

Імунітет після легкого перебігу коронавірусу не захищає від повторного зараження

Джерело: Nature

Вчені визначили "імунний поріг" – рівень антитіл, який потенційно забезпечує тривалий і надійний захист від зараження. Автори дослідження відзначили, що у людей, які перенесли інфекцію в легкій або безсимптомній формі, титр вироблюваних антитіл не досягає порогового значення для досягнення тривалого імунної відповіді.

"Легкий перебіг інфекції може викликати тільки слабкі, погано функціональні антитіла. Зараження з високим вірусним навантаженням може призвести до генерації потужного і функціонально стійкого імунітету, запрограмованого на агресивну відповідь при повторному контакті з патогеном", – зазначили автори дослідження.

На думку вчених, ці висновки вказують на необхідність вакцинації для таких пацієнтів в пріоритетному порядку, оскільки вони особливо уразливі для повторного зараження.

Тижнева смертність від коронавірусу у світі зменшилася на 20%, – ВООЗ

За минулий тиждень у всьому світу від коронавірусу померли 66 359 осіб. Захворюваність падає вже шостий тиждень поспіль.

Експерти ВООЗ також відзначають зниження швидкості поширення коронавірусу. З 15 по 21 лютого в усьому світі виявлено 2,4 мільйона нових випадків, що на 11% менше, ніж тижнем раніше.

Смертність від COVID-19 знизилася у всіх регіонах, крім країн західної частини Тихого океану – Австралія, Японія, Малайзія, Філіппіни. У цих державах число смертей зросла на 6%. Найбільше жертв COVID-19 виявлено на Філіппінах (561), в Японії (505) і Малайзії (93).

В США вакцину Johnson & Johnson визнали ефективною

Американське управління з контролю за продуктами і ліками (FDA) виявило, що вакцина Johnson & Johnson від коронавірусу є ефективною на 66,1 відсоток для пацієнтів, які мають середній і важкий перебіги захворювання.

У США переконують, що ця вакцина також безпечна у використанні, згідно з аналізом. Також вакцина більш ніж на 85 відсотків ефективна в запобіганні важких випадків COVID-19 і повністю запобігає госпіталізації та рятує від летального випадку.

Лікування COVID-19 антитілами може бути смертельним для деяких пацієнтів

Препарати з антитілами від COVID-19 можуть завдати шкоди людям зі слабким імунітетом. Вчені також заявили, що терапія антитілами призводить до появи нових штамів SARS-CoV-2.

Вчені стверджують:

  • Проби крові з геномами коронавірусу показують, що затверджений для лікування COVID-19 ремдесивір практично не завдає вірусу шкоди.
  • Водночас після кожного переливання крові з антитілами вірус змінювався і мутував у нові форми.