Новини про коронавірус 14 січня: паспорти вакцинації, смертельні випадки у Китаї

15 січня 2021, 06:00
Читать новость на русском

В Україні за минулу добу, 13 січня, виявили 7 925 нових хворих на коронавірус. Польща планує видавати паспорти вакцинації після щеплення від COVID-19. У Китаї почали фіксувати перші летальні випадки від ускладнень, викликаних вірусом, з початку травня. Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 14 січня.

Новини про коронавірус в Україні 14 січня

Читайте також Новини про коронавірус 13 січня: сумнівна ефективність вакцини в Україні, "безславний горішок"

Станом на 14 січня в Україні з початку поширення коронавірусної хвороби захворіло 1 138 764 особи. За минулу добу, 13 січня, кількість інфікованих збільшилася на 7 925.

Станом на 14 січня одужало – 837 063 хворих, натомість померли під час перебігу захворювання 20 376 пацієнтів.

Кількість захворювань в регіонах за добу:

  • м. Київ – 794 випадки;
  • Вінницька область – 214 випадків;
  • Волинська область – 221 випадок;
  • Дніпропетровська область – 317 випадків;
  • Донецька область – 588 випадків;
  • Житомирська область – 373 випадки;
  • Закарпатська область – 119 випадків;
  • Запорізька область – 554 випадки;
  • Івано-Франківська область – 141 випадок;
  • Київська область – 410 випадків;
  • Кіровоградська область – 83 випадки;
  • Луганська область – 214 випадків;
  • Львівська область – 482 випадки;
  • Миколаївська область – 460 випадків;
  • Одеська область – 357 випадків;
  • Полтавська область – 345 випадків;
  • Рівненська область – 280 випадків;
  • Сумська область – 265 випадків;
  • Тернопільська область – 209 випадків;
  • Харківська область – 378 випадків;
  • Херсонська область – 117 випадків;
  • Хмельницька область – 229 випадків;
  • Черкаська область – 307 випадків;
  • Чернівецька область – 196 випадків;
  • Чернігівська область – 272 випадки.

COVID-19 в Збройних Силах України

У лавах Збройних Сил України станом на 14 січня 2021 року є 933 хворих на COVID-19. Водночас на ізоляції перебувають 23 військовослужбовців. Упродовж останньої доби виявили 92 нові випадки інфікування коронавірусом. Зокрема, з них госпіталізували 22 військовослужбовців. За даними ЗСУ, усі пацієнти отримують необхідне лікування, а їхній стан є задовільним.


Головне про карантин в Україні / Інфографіка 24 каналу

Степанов просить не маніпулювати даними щодо вакцини від Sinovac

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що, попри те, що Україна підписала договір про поставку COVID-вакцини саме з китайською компанією Sinovac, відомство веде переговори ще з низкою компаній. Він зауважив, що інформація щодо нібито неякісної вакцини для України – "маніпуляції, які намагаються розганятись деякими політдіячами, у яких крім балаканини нічого немає".

Нагадаємо, результати дослідження, проведеного у Бразилії, свідчать, що ефективність препарату SinoVac становить 50,38%. У МОЗ кажуть, що Україна закупить китайську вакцину від коронавірусу лише у тому випадку, якщо її ефективність становитиме не менше 70%, а як ні, то компанія поверне гроші.


План вакцинації українців від коронавірусу / Інфографіка 24 каналу

Чи виявили в Україні новий штам коронавірусу

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що станом на 14 січня в Україні не підтверджено жодного випадку інфікування новим "британським" штамом коронавірусної інфекції.

"Ми вивчаємо це питання. Це питання має підтвердити або спростувати ВООЗ. Зараз ми відправляємо в лабораторію ВООЗ, яка знаходиться в клініці "Шаріте" в Німеччині, 200 нових ізолятів вірусу. До сих пір цього штаму в Україні не виявлено", – заявив Віктор Ляшко.

Україна не має шансів отримати COVID-вакцину від Pfizer для ринкового обігу

Вакцина проти коронавірусу від Pfizer та BioNTech буде дозволена для ринкового обігу в Україні через участь у програмі COVAX. Але шанси, що вона на ньому з'явиться – нульові. Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я та головний санлікар Віктор Ляшко

Вірогідність, що Pfizer завозитиме (вакцину в Україну – ред.) для ринкового обігу, нульова – у них немає таких запасів вакцини. У них черги стоять і від країн, і від самого COVAX. Тут все вже викупили наперед – дистриб’ютори не зможуть прийти й купити,
– сказав Віктор Ляшко.

Новини про коронавірус у світі 14 січня

Згідно з даними РНБО України, від початку пандемії у світі зафіксували понад 92 мільйони хворих на коронавірус. Більш ніж 51 мільйон людей вже одужали, але 1 979 960 пацієнтів померли внаслідок ускладнень.

Країни з найбільшою кількістю хворих на COVID-19

  • США – 23 077 437;
  • Індія – 10 512 093;
  • Бразилія – 8 256 536;
  • Росія – 3 459 237;
  • Велика Британія – 3 220 956.

В Китаї знову фіксують смертельні випадки COVID-19

В Китаї вперше від травня помер пацієнт з коронавірусом. Яка ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Китаї станом на 14 січня – повідомив Державний комітет з питань гігієни та охорони здоров'я КНР.

Крім цього, за минулу добу підтвердили 138 нових випадків захворювання.

Другий рік пандемії може бути важчим, – ВООЗ

У Всесвітній організації охорони здоров’я припускають, що другий рік пандемії коронавірусу може виявитися важчим ніж перший. Це пов'язано з мутацією COVID-19. В Організації зауважили, що передача вірусу від людини до людини прискорилася.

У Кенії виявили ще 16 нових видів COVID-19

Вчені з Кенійського медичного дослідницького інституту попередили, що в їхній країні виявили новий штам коронавірусу. Він зовсім не схожий на той, які знайшли у Великобританії та Південній Африці.

Так, у період з червня по жовтень вчені виявили, що з 16 видів – 12 послідовностей були унікальними. Тести проводили у ​​8 округах:

  • Найробі,
  • Каджіадо,
  • Кіліфі,
  • Таїта Тавета,
  • Тана,
  • Момбаса,
  • Квале,
  • Ламу.

Втім, переважна більшість мутацій нових видів – незначні і мають незначний вплив. Однак поки що занадто рано говорити з упевненістю, як новий вид недуги впливає на характер захворюваності в країні.

Польща планує видавати паспорти вакцинації після щеплення від COVID-19

Поляки, які вакцинуються від коронавірусу, зможуть отримати сертифікат про підтвердження щеплення, після того, як отримають другу дозу вакцини. Такий документ надаватиме людям низку переваг під час обмежень.

Після вакцинації підтвердження надійде у вигляді QR-коду, який можна буде завантажити з особистого кабінету на сайті електронного уряду чи облікового запису системи охорони здоров'я. Або ж його можна видрукувати у пункті вакцинації.

Вакциновані люди зможуть користуватися послугами охорони здоров'я без додаткового тестування. Також їм не доведеться ізолюватися після контакту з хворою на коронавірус людиною.

В Росії заборонили використовувати вакцину Pfizer, яку схвалили країни Євросоюзу

"Росздравнадзор" заявив, що жодна приватна клініка в Росії не може використовувати вакцину Pfizer від COVID-19, яка є визнаною у всьому світі. Так, раніше член комітету Держдуми з охорони здоров'я Тетяна Соломатіна заявила виданню "Ехо Москви", що в ізраїльській клініці Hadassah в Москві можна зробити щеплення вакциною Pfizer в приватному порядку за гроші.

Однак пізніше на цю заяву відреагували в "Роздравнадзорі" та заявили, що використання вакцини від Pfizer та BioNTech заборонено в Росії. Про це пише агенція Интерфакс.

"Ввезення на територію РФ і застосування вакцин для профілактики нової коронавірусної інфекції, які не пройшли державну реєстрацію в Росії, заборонено", – заявили в Росздравнадзорі.

У Росії вакцинованим від COVID-19 дозволять ходити без масок

Мешканцям російського Сахаліна дозволили перебувати у громадських місцях без засобів особистого захисту. Для цього їм потрібно зробити щеплення російською так званою вакциною від коронавірусу "Спутник V".

До слова, росіяни сумніваються в ефективності вакцини. Понад 60% жителів країни не планують вакцинуватися вітчизняним препаратом. Не є впевненими у "Спутнику V" навіть його розробники. Російські експерти декілька разів то знижували, то підіймали фіксований рівень ефективності вакцини.


Вакцинація проти коронавірусу у різних країнах світу / Інфографіка 24 канал

Китай виготовив по 40 масок для кожної людини у світі

Станом на кінець 2020 року у Китаї виготовили та експортували до країн світу 224 мільярди захисних масок. Якщо розділити цю кількість на усіх жителів планети, на кожного вийде майже по 40 масок. Захисні маски становили фактично 2% від загального експорту Китаю упродовж 2020 року.

Експертка ВООЗ розповіла про нові штами COVID-19

У ВООЗ наголосили, що другий рік пандемії буде складнішим. Коронавірус наразі й досі є новою і незрозумілою субстанцією. COVID-19 має закріпитися в популяції людей. І його стратегія скерована зараз на відтворення великої біомаси. Експертка ВООЗ Наталія Виноград зазначила, що мутації мають спрямованість наразі на зростання тих параметрів, які не є добрими для людей. Цей новий варіант коронавірусу пробиває колективний імунітет, навіть той прошарок, який вже створився.

Команда ВООЗ прибула в Ухань, щоб дослідити походження пандемії COVID-19

У четвер 14 січня група дослідників прибула до китайського міста Ухань, де вперше зафіксували спалах коронавірусу. Команда прибула до аеропорту близько 11 ранку.

Команда ВООЗ прибула в Ухань: фото AP

Скільки Ізраїль витратив на вакцину для своїх громадян

Ізраїль проводить масову вакцинацію своїх громадян з грудня 2020 року. Станом на 1 січня в Ізраїлі від коронавірусу вакцинували близько 12% громадян. Вже 13 січня опублікували дані про 21% вакцинованого населення.

На вакцину влада Ізраїлю витратила понад 300 мільйонів доларів. "Якщо людина є учасником медичної каси, вже платить за страхову, вакцина для неї є безкоштовною", – пояснив Пилипенко.

У Норвегії померли 23 людини після вакцинації від COVID-19

У Норвегії з'ясовують причини смерті 23 людей, які отримали щеплення проти коронавірусної інфекції вакциною Pfizer і BioNTech. Зазначається, що вже вивчено 13 випадків. Так, побічні ефекти могли виникнути у людей похилого віку, які страждають на серйозні захворювання.

Дослідження про COVID-19

Коронавірус може заражати центральну нервову систему

Американські вчені виявили, що вірус SARS-CoV-2 здатний безпосередньо інфікувати центральну нервову систему. Також їм вдалось вивчити те, що деякі механізми впливу цього вірусу на клітини мозку. Відкриття допоможе розробити терапію різних неврологічних симптомів COVID-19.

Вчені надали вичерпні докази здатності SARS-CoV-2 інфікувати мозок і центральну нервову систему, але через брак надійних клінічних даних все ще не ясно, які можуть бути неврологічні наслідки COVID-19 в довгостроковій перспективі.

Імунітет після COVID-19 захищає не гірше вакцини

Імунітет, який утворився після одужання від коронавірусу, в перші п'ять місяців захищає від повторного зараження приблизно так само ефективно, як і вакцина проти COVID-19.

Після одужання від коронавірусу імунітет в середньому дає 83% захист від повторного зараження протягом щонайменше 20 тижнів. Від повторного зараження з симптомами він захищає в 94% випадків.

Імовірність захворіти для тих, хто перехворів на коронавірус безсимптомно трохи вища: в цьому випадку імунітет працює в 75% випадків. Під час клінічних випробувань вакцина Pfizer показала ефективність в 95% випадків, а AstraZeneca – в 65%.

Симптоми британського штаму коронавірусу

Основні симптоми британського штаму коронавірусу, за словами науковців, практично ті ж, як у його попереднього варіанту. Це підвищення температури, сухий кашель, головний біль, порушений нюх.

Але також медики назвали відмінні характеристики британського штаму COVID-19:

  • м'язовий біль, що викликає відчуття того ніби болять кістки;
  • вкрай сильна втома;
  • пухирці, які виникають на ногах;
  • порушення слуху.


Новий штам коронавірусу: що варто знати / Інфографіка 24 каналу