Новини про коронавірус 13 січня: сумнівна ефективність вакцини в Україні, "безславний горішок"
В Україні за минулу добу захворіли на коронавірус 6 409 людей. Ефективність вакцини CoronaVac китайської компанії SinoVac, яку хоче закупити Україна, становить 50,38%. За 12 січня у світі від ускладнень померли 15 711 хворих. У мережі обговорюють те, як актора Брюса Вілліса виставили з магазину за відмову одягнути маску. Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 13 січня.
Новини про коронавірус в Україні 13 січня
Читайте також Новини про коронавірус 12 січня: дані про якість вакцини, яка буде в Україні, розшифровка геному
В Україні за минулу добу захворіли на коронавірус 6 409 людей. Серед нових випадків інфікування 187 дітей та 367 медпрацівників.
Станом на 13 січня на коронавірус захворіли понад 1 мільйон 130 тисяч українців. 826 871 пацієнт одужав, внаслідок ускладненого перебігу COVID-19 20 214 людей померли.
Поширення коронавірусу в регіонах за добу:
- м. Київ – 906 випадків;
- Вінницька область – 211 випадків;
- Волинська область – 143 випадки;
- Дніпропетровська область – 105 випадків;
- Донецька область – 189 випадків;
- Житомирська область – 101 випадок;
- Закарпатська область – 100 випадків;
- Запорізька область – 529 випадків;
- Івано-Франківська область – 134 випадки;
- Київська область – 280 випадків;
- Кіровоградська область – 117 випадків;
- Луганська область – 228 випадків;
- Львівська область – 277 випадків;
- Миколаївська область – 172 випадки;
- Одеська область – 513 випадків;
- Полтавська область – 356 випадків;
- Рівненська область – 235 випадків;
- Сумська область – 159 випадків;
- Тернопільська область – 127 випадків;
- Харківська область – 521 випадок;
- Херсонська область – 141 випадок;
- Хмельницька область – 348 випадків;
- Черкаська область – 269 випадків;
- Чернівецька область – 165 випадків;
- Чернігівська область – 83 випадки.
Дві області не виконують норми щодо тестування на коронавірус
У двох областях проводять недостатню кількість тестувань на коронавірус. Йдеться про Закарпатську та Львівську області – 46,4 і 47,5 тестів відповідно при нормі 48 на 100 тисяч населення.
Також в Україні немає жодної області, де лікарняні ліжка для пацієнтів з коронавірусом заповнені більш ніж на 50%. В середньому по країні заповнені 32,9% ліжок. Всього введено 66 260 таких ліжок.
Головне про карантин в Україні / Інфографіка 24 каналу
Ефективність вакцини SinoVac, яку очікує Україна, ледь перевищує 50%
Ефективність вакцини CoronaVac китайської компанії SinoVac, яку хоче закупити Україна, становить 50,38%. Такі результати оприлюднив бразильський інститут Бутантан, який провів клінічні дослідження китайського препарату.
Ефективності у понад 50% достатньо для підтвердження дієвості вакцини й затвердження більшістю медичних регуляторів.
Що відомо про дослідження
- У випробуваннях взяли участь понад 13 тисяч добровольців.
- Результати включають дані про волонтерів, які перехворіли коронавірусом у легкій формі.
- Побічні ефекти були в незначного відсотка учасників.
- Повних даних щодо клінічних досліджень інститут Бутантан поки не оприлюднив через нібито заборону компанії-виробника. Водночас уже розкриті дані установа передасть медичному регулятору Бразилії, який вирішить, чи потрібно реєструвати вакцину в країні.
Україні повернуть гроші за неефективну вакцину
У Міністерстві охорони здоров'я чекають на звіт про вакцину SinoVac від китайського виробника. Якщо ефективність виявиться меншою, аніж 70%, то гроші Україні повернуть.
"Якщо препарат не відповідатиме цим стандартам, то компанія відшкодовує витрати у повному обсязі. У нас є банківська гарантія", – сказав Степанов.
План вакцинації українців від коронавірусу / Інфографіка 24 каналу
Родині загиблого лікаря Івана Венжиновича виплатять компенсацію
Родині лікаря Почаївської лікарні Івана Венжиновича, який помер від ускладнень, викликаних COVID-19, виплатять компенсацію. Нагадаємо, що спершу родині лікаря відмовили у страхових виплатах. Однак згодом комісія встановила, що лікар справді помер від коронавірусу, написав у фейсбуці голова комітету парламенту з питань здоров'я нації Михайло Радуцький.
У Івана Венжиновича залишилася дружина, двоє дітей та літній батько.
Ціна однієї дози вакцини проти COVID-19 в Україні буде близько 500 гривень
Ціна однієї дози вакцини від коронавірусу CoronaVac китайського виробництва, постачальником якої буде фармацевтична компанія "Лекхім", становитиме 504 гривні.
Новини про коронавірус у світі 13 січня
Згідно з даними РНБО України, від початку пандемії у світі зафіксували понад 91,6 мільйонів хворих на коронавірус. Більш ніж 50 мільйонів вже одужали, але 1 963 663 пацієнти померли внаслідок ускладнень.
Країни з найбільшою кількістю хворих на COVID-19
- США – 22 848 706;
- Індія – 10 495 147;
- Бразилія – 8 195 637;
- Росія – 3 434 934;
- Велика Британія – 3 173 291.
Мутацію коронавірусу з ПАР виявили в Німеччині
У Німеччині виявили перший випадок мутації коронавірусу B.1.351, який походить з Південно-Африканської Республіки. Водночас перший тест на коронавірус у хворих після прибуття з ПАР показав негативний результат.
Її виявили у грудні 2020 року, приблизно в той час, що й мутацію коронавірусу в Британії. Британський варіант коронавірусу вважають потенційно заразнішим, ніж попередній варіанти, які реєстрували в Німеччині.
У Pfizer назвали умову ефективності їхньої вакцини
Вакцина Pfizer/BioNTech може гарантувати ефективність імунізації до 95%, якщо друга ін’єкція буде зроблена не пізніше ніж за 3 тижні після першої.
Національна медична академія рекомендувала дотримуватися графіку вакцинації, встановленого виробником (21 день для Pfizer / BioNTech, 28 днів для Moderna); відкласти введення другої дози лише за критичних обставин (відсутність доз) але не довше, ніж на 3 тижні та зарезервувати необхідну кількість доз вакцини для людей у віці до 50 років.
Вакцину для захисту тварин від COVID-19 розробляють у Фінляндії
Науковці з Фінляндії створюють вакцину проти коронавірусу для тварин. Майбутня вакцина повинна надати імунний захист від хвороби насамперед норкам та єнотоподібним собакам. Тестування вакцини для тварин може тривати кілька місяців.
В Індонезії почалася вакцинація від коронавірусу препаратом Sinovac
Індонезія 13 січня розпочала кампанію з вакцинації китайським препаратом Sinovac. Президент країни Джоко Відодо першим отримав щеплення від COVID-19. Після глави Індонезії ін’єкцію вакцини отримали також високопоставлені військовослужбовці, представники силових структур і служб охорони здоров'я.
Індонезія стала першою країною у світі, яка видала дозвіл на екстрене застосування вакцини Sinovac Biotech за межами Китаю.
"Британський" коронавірус виявили мінімум в 50 країнах
У Всесвітній організації охорони здоров’я повідомили, що випадки зараження мутованим коронавірусом, який вперше зафіксували у Великій Британії, виявили в 50 країнах і територіях, а "південноафриканський" — в 20.
На думку вчених, мутація COVID-19 є більш заразною, ніж інші варіації коронавірусу. Однак немає доказів того, що він є більш смертоносним. Схожий штам коронавірусу, ідентифікований в ПАР, був виявлений вже у 20 країнах і територіях. Також у ВООЗ додали, що третій новий варіант коронавірусу, виявлений в Японії, може вплинути на імунну відповідь і вимагає подальшого розслідування.
Папу Франциска вакцинували від коронавірусу
Папа Римський Франциск 13 січня отримав першу дозу вакцини від коронавірусу. Понтифіка щепили препаратом компанії Pfizer. Другу ін’єкцію вакцини від COVID-19 Папа Франциск має отримати через 3 тижні.
У яких країнах зробили найбільше щеплень проти коронавірусу
Станом на 13 січня 2021 року у світі ввели понад 30, 5 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу. Щеплення від COVID-19 вже виконують у 43 країнах світу.
У яких країнах вакцинували найбільше людей:
- США – 9 944 045;
- Китай* – 9 000 000;
- Велика Британія – 2 843 815;
- Ізраїль – 1 871 288;
- Росія* – 1 500 000;
- ОАЕ – 1 275 652;
- Італія – 752 608;
- Німеччина – 688 782;
- Іспанія – 488 122;
- Канада – 374 366;
- Польща – 257,834;
- Франція – 189 834;
- Саудівська Аравія – 178 337;
- Румунія – 140 447;
- Данія – 117 104;
- Аргентина – 107 542.
Вакцинація проти коронавірусу у різних країнах світу / Інфографіка 24 канал
У Туреччині зареєстрували вакцину проти коронавірусу від компанії Sinovac
Агенція фармацевтичних препаратів Туреччини видала дозвіл на екстрене використання вакцини проти коронавірусу CoronaVac, яку розробила китайська компанія Sinovac. У країні вже зробили перше щеплення.
Першу партію препарату Туреччина отримала наприкінці грудня. Загалом країна замовила 50 мільйонів доз вакцини від компанії Sinovac. Окрім цього, до кінця березня Туреччина планує отримати 4,5 мільйони доз вакцини від Pfizer та BioNTech.
Казахстан зареєстрував власну вакцину
Міністерство охорони здоров'я Казахстану видало тимчасову реєстрацію вітчизняної вакцини від
коронавірусної інфекції QazCovid-in. Також у країні йдуть підготовчі роботи щодо російської вакцини проти коронавірусу "Супутник V".
Брюса Вілліса виставили з магазину за відмову одягти маску
Актора Брюса Вілліса попросили покинути магазин Rite Aid в Лос-Анджелесі після того, як він відмовився одягти маску. Люди в магазині були засмучені тим, що 65-річний Вілліс був без маски. Незважаючи на те, що у чоловіка була пов’язана хустка, Брюс Вілліс вийшов з магазину без покупок.
Дослідження про коронавірус
Від яких ліків потрібно відмовитись під час коронавірусу
Доктор медичних наук з американської дитячої лікарні Цинциннаті Джошуа Шафцін назвав препарати, від яких слід відмовитися при коронавірус. Лікар порадив не приймати протидіарейні препарати з лоперамідом
Друга група небажаних ліків – інгалятори. Шафцін закликав не використовувати їх, якщо немає астми, оскільки такі препарати швидше зашкодять серцю, ніж допоможуть організму.
Лікар пояснив, що будь-які ліки, які містить фенілефрин, небезпечний при хворобах серця. Це діюча речовина входить до складу багатьох назальних спреїв.
Коли можна робити планову операцію після COVID-19
Американські вчені запропонували хірургам протокол, який повинен допомогти визначити, чи готовий пацієнт після COVID-19 до планової операції чи ні. Серед ключових рекомендацій нового протоколу:
- Після безсимптомного COVID-19 до планової операції потрібно почекати не менше чотирьох тижнів після першого позитивного тесту.
- Якщо COVID-19 протікав з симптомами, то потрібно почекати шість-вісім тижнів з моменту їхньої появи. Вчені підкреслюють, що нині недостатньо відомо про час відновлення після хвороби.
- Крім періоду очікування, потрібна оцінка стану пацієнта лікарем. Він повинен вивчити медичну карту кандидата на операцію і зробити висновок, чи стан його не змінився.
- Лікарі повинні зіставити стан пацієнта з важкістю процедури: врахувати, наскільки травматична операція і чи потрібно для неї наркоз. Ці дані необхідно порівняти зі станом пацієнта.