Новини про коронавірус 12 листопада: рекорд в Україні, спалах у Європарламенті, контроль на УЗ
В Україні виявили рекордну кількість хворих на коронавірус. Коли Україна отримає вакцину проти COVID-19. Укрзалізниця посилить контроль за дотриманням карантину в електричках. Українці створили петицію та просять скасувати карантин вихідного дня. У Європарламенті зафіксували масовий спалах коронавірусу. Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 12 листопада.
12 листопада в Україні повідомили про нових 11 057 випадків інфікування коронавірусною інфекцією. Зокрема, захворіли 428 дітей та 564 медпрацівники, повідомляє 24 канал.
Днем раніше Новини про коронавірус 11 листопада: загальнонаціональний карантин та обмеження на вихідні
Впродовж минулої доби в країні госпіталізували 1 509 хворих. На жаль, померло ще 198 пацієнтів. Натомість одужало ще 6 235 хворих.
За вчора, 11 листопада, було здійснено 77 149 тестувань (методом ПЛР – 46 933, методом ІФА – 30 216).
Загалом з початку епідемії коронавірусу в Україні виявили 500 865 хворих на коронавірус. 227 694 з них вже одужали, але померло від ускладнень 9 145 людей.Статистика поширення коронавірусу у регіонах
- місто Київ – 47 563 випадки;
- Вінницька область – 13 153 випадки;
- Волинська область – 17 610 випадків;
- Дніпропетровська область – 19 169 випадків;
- Донецька область – 15 478 випадків;
- Житомирська область – 20 589 випадків;
- Закарпатська область – 18 470 випадків;
- Запорізька область – 16 084 випадки;
- Івано-Франківська область – 26 252 випадки;
- Київська область – 22 431 випадок;
- Кіровоградська область – 3 422 випадки;
- Луганська область – 4 822 випадки;
- Львівська область – 35 535 випадків;
- Миколаївська область – 11 373 випадки;
- Одеська область – 30 704 випадки;
- Полтавська область – 13 767 випадків;
- Рівненська область – 23 585 випадків;
- Сумська область – 16 101 випадок;
- Тернопільська область – 22 798 випадків;
- Харківська область – 45 469 випадків;
- Херсонська область – 6 272 випадки;
- Хмельницька область – 21 392 випадки;
- Черкаська область – 11 323 випадки;
- Чернівецька область – 26 699 випадків;
- Чернігівська область – 10 804 випадки.
- Скільки медиків захворіло на коронавірус в Україні: серед нових інфікованих 564 медпрацівників. Загалом від початку пандемії в Україні COVID-19 інфікувалися близько 28 тисяч медиків, щонайменше 212 з яких померли.
- Ситуація з COVID-19 у Збройних силах України: від учора коронавірус діагностували ще 199 військовим, тож станом на 12 листопада у лавах ЗСУ від недуги лікуються 2 326 людей. Усього від початку пандемії одужали 5 036 військовослужбовців, померли – 20 інфікованих.
Карантинні обмеження в Україні / Інфографіка 24 каналу
За яких умов послаблять карантин вихідного дня: пояснення Степанова
За словами Степанова, для розуміння дієвості такого формату карантину має пройти певний час. Саме тому його запровадили на три тижні. Якщо такі обмеження допоможуть стримати зростання кількості хворих на коронавірус, то їх можуть пом'якшити.
Критична ситуація в ужгородській лікарні: хворим не вистачає кисню
Ужгородська міська лікарня переповнена пацієнтами з COVID-19, їй катастрофічно не вистачає кисневих генераторів. Ситуація лише погіршується, бо з кожним днем кількість госпіталізованих зростає.
У МОЗ пояснили, де не обов'язково носити маску
Захисні маски не треба носити на вулиці, а ось штраф за відсутність маски у громадському місці будуть виписувати відразу на місці. Раніше ж на порушників подавали у суд та очікували на його рішення.
Пленарний тиждень Ради під загрозою через COVID-19
Наступний планерний тиждень Верховної Ради можуть відтермінувати через COVID-19. Наразі лідери парламентських фракцій обговорюють можливість перенесення засідання парламенту.
КСУ переходить на дистанційну роботу через COVID-19
Конституційний Суд переходить на дистанційний режим роботи. Все тому, що кілька суддів захворіли на COVID-19, а ще декілька мають симптоми коронавірусу.
В Одесі не ввели карантин вихідного дня: що каже місцева влада
В Одесі не вводитимуть карантин вихідного дня з 14 листопада. У місті діятимуть обмеження помаранчевої зони. Жодних додаткових рішень обласна і міська комісії ТЕБ та НС поки що не приймали.
Ляшко розповів, як Україна реагуватиме на спалах коронавірусу у норок
Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що завтра, 13 листопада, стане відома офіційна позиція Європейського центру контролю за інфекційними хворобами щодо ризиків і окремих протиепідемічних заходів через спалах нового коронавірусу у тварин. Ляшко наголосив, що у МОЗ оперативно відстежують всю інформацію і будуть вживати заходи для того, щоб не допустити додаткового поширення коронавірусу у популяції норок.
Розстелив куртку на землі: у Черкасах хвора на COVID-19 народила під зачиненими дверима лікарні
У Черкасах хвора на COVID-19 Євгенія Кіркич народила немовля під дверима лікарні. Медики закрили вхід на замок, а вийшли з будівлі вже тоді, коли батько тримав немовля на руках. Подробиці цієї історії читайте за посиланням.
Скільки доз вакцини проти коронавірусу та коли отримає Україна: відповідь МОЗ
Через тиждень, 19 листопада приймуть рішення про дату постачання Україні вакцини проти коронавірусу. У МОЗ сподіваються отримати близько 8,5 мільйонів доз. Постачання в Україну вакцини проти коронавірусної хвороби передбачене програмою COVAX (міжнародна організація, яка має на меті забезпечити доступу до ефективної вакцини від коронавірусу для всіх країн).
Укрзалізниця посилить контроль за дотриманням карантину в електричках
Укрзалізниця збільшить кількість провідників та працівників воєнізованої охорони для додаткового контролю в електричках. Таке рішення компанія прийняла через посилення карантину в Україні. У поїздах далекого сполучення кількість місць чітко контрольована, тому посилювати контроль за карантином там не будуть.
Вас може зацікавити COVID-19 у Верховній Раді: скільки нардепів захворіли з початку пандемії
Мер Кропивницького Андрій Райкович захворів на COVID-19
Мер Кропивницького Андрій Райкович захворів на COVID-19. Зараз він перебуває в інфекційному відділенні Центральної міської лікарні. Каже, "на собі відчув, що таке коронавірус і запалення легенів".
Українці просять скасувати карантин вихідного дня: створили петицію
В Україні зареєстрували електронну петицію з вимогою скасувати карантин вихідного дня. Її автор вважає, що введення такого обмеження не вплине на поширення COVID-19, але матиме катастрофічні наслідки для економічного й культурного життя суспільства. Відповідне звернення опублікували на сайті електронних петицій.
Карантин вихідного дня у Львові: мерія створює робочу групу для допомоги підприємцям, готують позов до суду
Львівська міськрада створить робочу групу, яка стоятиме на захисті підприємців в умовах карантину вихідного дня. ЇЇ очолить заступник мера Львова Андрій Москаленко. Окрім цього, у ЛМР готують позов до суду, щоб рішення про введення карантину вихідного дня не вступило в дію. Садовий розповів, що хоч кінцевого протоколу уряду щодо цього ще немає, львівські юристи вже опрацьовують інформацію, яка вже є в медіа.
У Рівному поки не вводитимуть карантин вихідного дня
Кабінет Міністрів запровадив в Україні карантин вихідного дня з 14 листопада. Однак у Рівному рішення про посилення обмежувальних заходів прийматимуть лише 16 листопада. Саме тому у найближчі суботу – неділю (14 – 15 листопада) карантин вихідного дня у Рівному не запроваджуватимуть.
У Слов'янську відмовились запроваджувати карантин вихідного дня
Міський голова Слов'янська Вадим Лях заявив, що влада міста не буде запроваджувати карантин вихідного дня 14 та 15 листопада. Він посилається на те, що Кабмін не бере до уваги реалії невеликих населених пунктів. За словами міського голови, вихідні у 100-тисячному прифронтовому Слов'янську та містах-мільйонниках Києві чи Харкові – мають суттєві відмінності. Лях наголосив, що для мешканців передмістя вихідні є єдиною можливістю приїхати за покупками в місто або продати на ринках вирощену сільгосппродукцію.
Новини про коронавірус у світі 12 листопада
Від початку пандемії COVID-19 у світі захворіли понад 52 мільйони людей. Одужали більш ніж 33 мільйони пацієнтів. На жаль, 1 288 953 хворих померли.
Топ-5 країн за поширенням коронавірусу:
- США – 10 457 240;
- Індія – 8 683 916;
- Бразилія – 5 747 660;
- Франція – 1 915 025;
- Росія – 1 843 678.
У Швеції погіршилась ситуація з COVID-19: влада визнала помилку, але відмовляється від обмежень
Попри сподівання на колективний імунітет, у Швеції зараз більше випадків зараження, госпіталізацій і смертей на душу населення, ніж в інших скандинавських країнах. Тож Агентство суспільної охорони здоров'я Швеції визнало свою помилку у прогнозах "другої хвилі" коронавірусу. Детальніше про це тут.
Медики продовжують інфікуватися COVID-19 після російської вакцини: у РФ озвучили нову причину
В Алтайському краї троє медиків, яким зробили щеплення російською вакциною проти коронавірусу, захворіли на COVID-19. Спершу розробники казали, що вакцина просто "не встигла спрацювати", але у Міністерства охорони здоров'я інша версія – вони інфікувалися між першим та другим етапом вакцинації. Кузбас також повідомив про те, що медик інфікувався коронавірусом після першої дози вакцини "Супутник-V". Але місцева влада одразу відкидає версію про побічну дію препарату.
До теми У чому небезпека антибіотиків при COVID-19: коментар лікаря
Перша ефективна вакцина проти COVID-19 від Pfizer: У Британії вакцинацію можуть почати у грудні
У Європарламенті зафіксували масовий спалах коронавірусу
У Європейському парламенті коронавірусом заразилися сотні депутатів. Через часткове закриття установи на карантин чиновники більше не отримують свої добові гроші в розмірі 323 євро.
Через коронавірус у Туреччині заборонили курити на вулиці
Уряд Туреччини ввів заборону на куріння у людних місцях через стрімке збільшення кількості хворих на коронавірус. Все для того, щоб люди на вулиці не опускали захисні маски з обличчя.
У ВООЗ розповіли, скільки людей потрібно вакцинувати від COVID-19, щоб зупинити пандемію
Щоб пандемія коронавірусу закінчилася, потрібно вакцинувати приблизно 70% всього населення. Однак вакцина має відповідати всім необхідним стандартам безпеки та ефективності.
Дослідження коронавірусу, вакцини та розробки
Придумали, як вирішити недолік вакцини проти коронавірусу: стабілізація можлива
Стандартна температура зберігання і транспортування вакцин становить орієнтовно 2 – 8 градусів за Цельсієм, а деякі, як, наприклад, експериментальна вакцина від COVID-19 компанії Pfizer вимагає температуру зберігання від -70 до -80 С °. Такі умови значно ускладнюють доступність вакцини. Для вирішення цієї дилеми, вчені використали синтетичні поліпептиди. Маючи позитивні і негативні заряди, вони злипаються разом і обволікають вірусні капсиди, які утримують компоненти вакцини разом, попереджаючи розпад. Такі умови подібні до "склеювання" вірусних частинок в розчині вакцини, відтак знижується потреба в охолодженні вакцини для підтримки стабільності.
Назвали потенційний препарат для профілактики коронавірусу
Мелатонін – це гормон, який природним чином виробляє організм людини, він регулює сон. Гормон також часто приймають штучно, як харчову добавку. Вчені вивчили дані групи людей, які попередньо приймали мелатонін. Згідно з результатами аналізу, вони майже на 30% рідше заражались SARS-CoV-2. Дослідники наголосили, що це попередні результати, які жодним чином не є приводом, аби люди приймали мелатонін без призначення лікаря.