Новини про коронавірус 10 березня: спалах на Закарпатті, нові дослідження
За минулу добу, 9 березня, в Україні на коронавірус захворіли 6 377 українців. Найбільше нових хворих виявили у столиці, а на Закарпатті померла рекордна кількість пацієнтів. Вчені продовжують досліджувати заразність мутованого штаму коронавірусу і те, які ліки зменшують смертність. Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 10 березня.
Новини про коронавірус в Україні 10 березня
Статистика поширення COVID-19
Джерело: фейсбук Максима Степанова
На коронавірус за добу захворіли 6 377 українців, з них 309 дітей та 263 медпрацівники. Найбільше хворих виявили в Києві.
Читайте також Новини про коронавірус 9 березня: вакцинація "йде не за планом", Китай ввів паспорти здоров'я
Госпіталізації потребували 1 904 пацієнти з підтвердженим COVID-19 чи підозрою на хворобу. Від ускладнень хвороби, на жаль, померли 219 українців. Водночас видужали від коронавірусу 5 867 людей.
За весь час пандемії в Україні захворіли – 1 416 438 людей. Станом на 10 березня видужали 1 204 916 хворих. Натомість померли від ускладнень COVID-19 та наявності супутніх захворювань – 27 423 українці.Статистика коронавірусу в областях: добовий показник
- м. Київ – 644 випадки;
- Вінницька область – 575 випадків;
- Волинська область – 125 випадків;
- Дніпропетровська область – 226 випадків;
- Донецька область – 118 випадків;
- Житомирська область – 141 випадок;
- Закарпатська область – 399 випадків;
- Запорізька область – 218 випадків;
- Івано-Франківська область – 502 випадки;
- Київська область – 320 випадків;
- Кіровоградська область – 31 випадок;
- Луганська область – 74 випадки;
- Львівська область – 523 випадки;
- Миколаївська область – 229 випадків;
- Одеська область – 586 випадків;
- Полтавська область – 153 випадки;
- Рівненська область – 173 випадки;
- Сумська область – 50 випадків;
- Тернопільська область – 148 випадків;
- Харківська область – 270 випадків;
- Херсонська область – 6 випадків;
- Хмельницька область – 152 випадки;
- Черкаська область – 151 випадок;
- Чернівецька область – 533 випадки;
- Чернігівська область – 30 випадків.
*У статистиці не вказані дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя.
Спалах коронавірусу на Закарпатті
Джерело: Главком
В Закарпатській обласній лікарні з минулу добу померло 20 хворих на COVID-19. Це рекордний показник від початку пандемії. Головний лікар Закарпатської обласної лікарні Юрій Яцина розповів, що реанімаційні місця обмежені. Тож багато пацієнтів перебувають у відділеннях інтенсивної терапії на кисневих концентраторах.
Яцина повідомив, що нині в лікарні є 20 точок для кисневозалежних. У корпусі для пацієнтів з COVID-19 є генератор, який виробляє кисень. А ще в медичній установі є лікарня, яка має 110 концентраторів кисню.
На Буковині медики не вакцинуються через релігійні переконання
Джерело: Суспільне Буковина
Медики на Буковині масово відмовилися від вакцинації. Своє рішення вони аргументують релігійними переконаннями. Інцидент стався у Герцаївській районній лікарні. З 80 медичних працівників там погодилися вакцинуватися лише 5 людей.
Директор лікарні Едуард Калуцький розповів, що приїзд мобільної бригади можуть скасувати. Щоб "не переводити вакцину", охочих вакцинуватися тоді відправлять до Глибоцької районної лікарні.
Чи визнаватимуть у світі вакцинацію Covishield
Джерело: РБК-Україна
Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що проблем з міжнародним визнанням вакцини Covishield / Astra Zeneca – Oxford University, щеплення якою наразі проводять в Україні, бути не повинно. Вакцина затверджена ВООЗ.
За словами Віктора Ляшка, "коли мова йде про міжнародне свідоцтво про вакцинацію, то в правилах чітко прописано, що це свідчення дійсно тільки в тому випадку, якщо вакцина, яка використовується, або засіб профілактики затверджені ВООЗ". У випадку з COVID-19 мова поки йде про вакцини Pfizer-BioNTech, Moderna і Astra Zeneca з виробничими майданчиками в Індії і Південної Кореї. Водночас Ізраїль заявив, що країна не збирається визнавати щеплення вакциною Covishield.
Як записатись на вакцинацію проти коронавірусу в Україні / Інфографіка 24 канал
Українці зможуть отримати довідку про вакцинацію від COVID-19
Джерело: 24 канал
Якщо для перетину кордону будуть необхідні довідки про вакцинацію, українці їх отримають. Міжнародні свідоцтва про проходження вакцинації від COVID-19 видаватимуть безкоштовно. Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів, що отримати документ можна буде лише після другого введення вакцини.
В Україну прибуде ще одна партія вакцини Covishield до кінця березня
Джерело: 24 канал
У Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що до кінця березня в Україну прибуде поставки ще 1,5 мільйонів доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield) з Індії.
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов додав, що чергова партія COVID-вакцини з Індії має прибути в березні, але не виключають затримки.
"До кінця березня мають надійти ще 1,5 млн доз вакцини Covishield. Проте не можна виключати можливість певних затримок", – зазначив він.
Мобільний COVID-госпіталь у Франківську вже приймає перших пацієнтів
Джерело: Укрінформ
Мобільний госпіталь, який розгорнули на території Богородчанської лікарні в Івано-Франківській області, прийняв першого хворого на коронавірусну інфекцію.
Генеральний директор медустанови Іван Коляджин розповів, що у приймальному покої оформили жінку з села Горохолина Богородчанського району з COVID-19.
Додамо, що перший в Україні мобільний госпіталь на 120 ліжко-місць для пацієнтів з коронавірусом розгорнули в кінці лютого в Богородчанах.
Новини про коронавірус у світі 10 березня
Статистика поширення COVID-19
Джерело: Апарат РНБО України
Від початку пандемії у світі зафіксували понад 117 мільйонів випадків зараження коронавірусом. Більш ніж 66 мільйонів людей вже подолали хворобу, але 2 610 599 інфікованих померли від ускладнень, спричинених хворобою.
Естонія призупинила використання вакцини AstraZeneca
Джерело: ERR
В Естонії вирішили тимчасово припинити використання вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca, поки в Австрії не завершиться розслідування смерті однієї вакцинованої людини та хвороби другої.
Інформація про необхідність призупинити використання цієї партії вакцини надійшла 8 березня через Лікарський департамент в Департамент здоров'я. Після цього чиновники обдзвонили всі центри, які займаються вакцинацією.
В Естонії минулого тижня також після застосування вакцини AstraZeneca померла одна людина, 31-річний рятувальник. Розслідування причин його смерті ще триває.
У США опублікували рекомендації вакцинованим проти коронавірусу
Джерело: Deadline
Центри з контролю за захворюваннями США (CDC) опублікували рекомендації для людей, які вакцинувались проти коронавірусу. Щоправда, поради стосуються тих, хто отримав уже дві дози вакцини.
- Повністю вакциновані люди можуть відвідувати будинки з іншими повністю вакцинованими людьми без масок і фізичного дистанціювання.
- Можна також відвідувати нещеплених людей, якщо серед них немає людей, яким небезпечні важкі захворювання.
- Крім того, вакцинованим дозволили не здавати тести на COVID-19 і не дотримуватися карантину після контакту із зараженим, якщо у них не виявляються симптоми захворювання.
Ці рекомендації застосовні до немедичних установ. При цьому в заяві наголошують, що вакциновані американці повинні як і раніше носити маски на публіці і зберігати соціальне дистанціювання.
Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу
"Британський" штам агресивніше передається, – лікар-імунолог
Джерело: 24 канал
Лікар-імунолог та кандидат біологічних наук Борис Донськой заявив, що у випадку того, якщо штами коронавірусу надалі будуть циркулювати – може з'явитися штам, який в результаті буде уникати імунної пам'яті, яка була вироблена до базового – COVID-19.
"Ми не очікували, що він (COVID-19 – 24 канал) буде мутувати, а дарма. Є інформація лише про "британський" штам, ймовірніше, він трохи агресивніше передається від людини до людини", – розповів Донськой.
Борис Донськой заявив, що наразі є натяки на появу мутованого вірусу, який уникатиме імунного розпізнавання, це однозначно станеться, проте коли – невідомо.
Назвали поширені ліки, які знижують смертність при коронавірусі
Джерело: Nature
Вчені з'ясували, що регулярне вживання метформіну може знизити ризик ускладнень і смерті у діабетиків з коронавірусом. Можливо, статини, які знижують "поганий" холестерин, також можуть мати захисний ефект при зараженні SARS-Cov-2.
Статини – це група ліків, які знижують рівень загального холестерину і холестерину ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) в крові. Механізм дії пов'язаний з блокуванням біосинтезу холестерину в печінці.
Президент Чехії хоче відставки глави МОЗ за недовіру до препарату з РФ
Джерело: Parlamentní listy
Президент Чеської Республіки Мілош Земан планує обговорити з прем’єр-міністром країни Андрієм Бабішом можливість відставки міністра охорони здоров’я Яна Блатни і керівника Державного управління з контролю ліків Ірени Сторової через російську вакцину від коронавірусної інфекції "Супутник V".
Так, президент вважає, що на ринок країни мають бути якомога швидше допущені російська і китайська вакцини. Натомість очільник МОЗ хоче дочекатися реєстрації препарату контрольними органами Європейського союзу.
Коронавірус став причиною обвалу народжуваності в Європі
Джерело: Financial Times
Національний інститут статистики Франції був одним з перших, хто опублікував цифри про кількість немовлят, народжених в січні цього 2021 року. Тобто через 9 місяців після запровадження першого локдауну.
Статистика показує різке скорочення народжуваності. Цифри говорять, що в січні 2021 року у Франції народилося на 13% (на 53,9 тисячі дітей) менше, ніж у січні 2020 року. У грудні кількість немовлят була на 7% меншою у порівнянні з таким же місяцем у 2020 році. Всього у Франції за рік народилося 735 тисяч дітей – це найменше з часів кінця Другої світової війни.
"Існують фантазії про те, що пари, замкнені вдома, будуть заводити більше дітей. Але це ідилічний погляд на речі. Насправді є ті, кому важко бути разом весь час", – розповіла Анн Соляз з Французького національного інституту демографічних досліджень (INED).
Влада Ізраїлю задоволена випробуваннями вакцини Pfizer на дітях
Джерело: The Guardian
В рамках випробування в Ізраїлі вакцинували сотні дітей у віці від 12 до 16 років. Для їхньої імунізації використовували препарат від Pfizer-BioNtech.
Влада країни запевняє, що серйозних побічних ефектів зафіксовано не було. Це є однією з перших ознак того, що щеплення проти COVID-19 можуть бути безпечними для неповнолітніх до результатів клінічних випробувань. Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю рекомендувало вакцинувати підлітків з хронічними хворобами, які роблять їх уразливими до коронавірусу.