Новини про коронавірус 5 березня: коли чекати паспорти-вакцинації, як обійти чергу в Україні
В Україні реєструють зростання захворюваності на коронавірус, за добу захворіли знову понад 10 тисяч людей. У МОЗ заговорили про початок 3-ї хвилі пандемії в країні. Водночас зростають темпи вакцинації проти COVID-19. За даними ЗМІ, ЄС готується до введення паспортів вакцинації, Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі.
Новини про коронавірус в Україні
Актуальна статистика поширення COVID-19
Джерело: фейсбук Максима Степанова
Станом на 5 березня в Україні зареєстровано 1 384 917 хворих на COVID-19. За добу відповідний діагноз встановили 10 155 людям, з них 577 дітей та 345 медиків.
Днем раніше Новини про коронавірус 4 березня: британський штам в Україні, ефективність CoronaVac 83,5%
Впродовж минулої доби до лікарень госпіталізували 3 355 пацієнтів з підтвердженим COVID-19 або підозрою на наявність хвороби. На жаль, ще 172 хворих померли внаслідок ускладнень, спричинених недугою. Натомість одужали 4 149 людей.
Від початку пандемії в Україні:
- захворіли – 1 384 917 мешканців;
- одужали – 1 191 022 пацієнти;
- померли – 26 763 людини;
Ситуація з тестуванням
За минулу добу в Україні здійснили 83 756 тестів на коронавірус. Зокрема методом ПЛР – 40 393, методом ІФА – 16 127, а досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 27 236).
Загалом станом на 5 березня в країні провели 7 062 386 ПЛР-тестувань.
Коронавірус в регіонах України: добовий приріст
- Київ – 910 випадків;
- Вінницька область – 816 випадків;
- Волинська область – 277 випадків;
- Дніпропетровська область – 497 випадків;
- Донецька область – 334 випадки;
- Житомирська область – 695 випадків;
- Закарпатська область – 748 випадків;
- Запорізька область – 163 випадки;
- Івано-Франківська область – 737 випадків;
- Київська область – 690 випадків;
- Кіровоградська область – 69 випадків;
- Луганська область – 50 випадків;
- Львівська область – 646 випадків;
- Миколаївська область – 209 випадків;
- Одеська область – 372 випадки;
- Полтавська область – 172 випадки;
- Рівненська область – 198 випадків;
- Сумська область – 238 випадків;
- Тернопільська область – 394 випадки;
- Харківська область – 566 випадків;
- Херсонська область – 54 випадки;
- Хмельницька область – 418 випадків;
- Черкаська область – 204 випадки;
- Чернівецька область – 561 випадок;
- Чернігівська область – 137 випадків.
*У статистиці відсутні дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя.
На Закарпатті посилили карантин через критичну ситуацію з COVID-19
Джерело: Закарпатська ОДА
На Закарпатті ухвалили рішення посилити карантинні обмеження. За останню добу недугу виявили у рекордної для регіону кількості хворих – 748 нових випадків COVID-19.
Регіональна комісія з ТЕБ та НС ухвалила рішення посилити карантин на території тих населених пунктів, де ситуація – найбільш загрозлива.
Правила адаптивного карантину / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу
На Прикарпатті поліція та СБУ перевіряють реальну завантаженість лікарень
Джерело: фейсбук Андрія Бойчука
В Івано-Франківській області поліція та Служба безпеки України перевіряють, наскільки завантажені медзаклади, які приймають хворих на коронавірус. Все тому, що з'явилась інформація про неспівпадіння заповненості лікарень.
Глава Івано-Франківської ОДА Андрій Бойчук зізнався, що на Прикарпатті справді складна ситуація із поширенням коронавірусу, а деколи кількість нових випадків інфікування доходила до критичної. За словами глави ОДА, ситуацію загострює ще й те, що лікарні переповнені подекуди на 114%.
Колективний імунітет до COVID-19 в Україні не більше 20%
Джерело: hromadske
У Центрі економіки охорони здоров’я Київської школи економіки (KSE) заявили, що рівень колективного імунітету до коронавірусу в Україні становить 13 – 20%. Цього замало.
Керівник KSE Юрій Ганиченко поділився результатами моделювання KSE. За даними Центру, рівень колективного імунітету в Україні далекий до достатнього.
Що відомо про колективний імунітет в Україні
Якщо брати до уваги лише офіційно підтверджені випадки коронавірусу, то колективний імунітет в Україні становить 4%. Це пов'язано зі світовою тенденцію, коли імунітет офіційно виявляють лише у 30% від усіх випадків інфікування.Як можна обійти чергу на вакцинацію в Україні
Задля раціонального використання надлишкових доз вакцин в Україні, МОЗ дозволило робити щеплення людям не із пріоритетного списку. Під час брифінгу 5 березня головний санлікар країни та заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, у яких випадках дозволено вакцинувати людей поза чергою.
Коли можна вакцинувати людей не з пріоритетного списку:
- Коли є відмова від вакцинації тих людей, яких було записано на щеплення і заради них був відкритий 10-дозний флакон.
- Коли кількість людей, яких вакцинують в день роботи мобільної бригади, не кратна 10 й залишилось декілька доз препарату.
- Коли людина прийшла на вакцинацію, але в неї були виявлені протипокази до вакцинації. В таких випадках до вакцинації можна запросити іншу людину.
Цікаво Скільки коштуватиме вакцина проти коронавірусу в аптеках: відповідь прем'єра
Рекордна кількість людей вакцинувалась за добу
Джерело: телеграм-канал "Коронавірус_інфо"
Темпи вакцинації в Україні поступово зростають. За минулу добу від коронавірусу імунізували 2 913 людей, що є рекордною кількістю від початку кампанії вакцинації в країні.
Впродовж 4 березня в Україні щепили на 233 людини вище, ніж днем раніше. Загалом від початку кампанії вакцинації в країні першу дозу препарату отримала 12 481 людина.
Як записатись на вакцинацію проти коронавірусу в Україні / Інфографіка 24 каналу
В Україні понад тисячу воїнів ООС вже вакцинували
Джерело: пресцентр ООС
У районі проведення ООС триває вакцинація військовослужбовців від коронавірусу. Станом на 5 березня щеплення отримали 1 030 українських захисників, які воюють на Донбасі.
У медичній службі повідомили, що бійці ЗСУ не повідомляли про погіршення самопочуття після вакцинації.
Ляшко назвав протипокази до вакцинації від COVID-19
Головний санлікар країни Віктор Ляшко розповів, що в Україні враховують й протипоказання до вакцинації. Вони чітко визначені та описані. Через певні причини вакцинація може не відбутись, перенестись або таки статися, але після ретельної консультації з лікарем.
Протипокази до вакцинації:- Наявна підвищена чутливість до діючої речовини. Усі вони зазначені в інструкції;
- Супутні захворювання, які супроводжуються значним підйомом температури. Зокрема, лихоманка. Незначне підвищення температури або застуда не є протипоказом для вакцинації. В такому випадку щеплення робити можна, але після консультації лікаря;
- Тромбоцитопенія або порушення згортання крові;
- Ослаблений імунітет.
В Україні прогнозують новий пік коронавірусу
У МОЗ кажуть, що Україна увійшла в третю хвилю поширення COVID-19. Нині це спостерігається у всьому світі. Під час виступу у Верховній Раді 5 березня міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, що захворюваність на коронавірус в Україні зростає щодня.
Степанов додав, що Україна увійшла до "третьої хвилі світової пандемії". А до кінця квітня в Україні очікують зростання кількості заражень.
Зверніть увагу COVID-19 може стати ендемічною хворобою: чи повернемося ми до нормального життя
Новини про коронавірус в світі
Статистика поширення COVID-19 у світі
Джерело: Апарат РНБО України
Від початку пандемії у світі зафіксували майже 116 мільйонів випадків зараження коронавірусом. Понад 65 мільйонів людей вже подолали хворобу, але 2 577 523 інфікованих померли від ускладнень, спричинених хворобою.
Джерело: DOMO tracker – including WHO, CDC, Johns Hopkins University, Worldometer, IHME, The COVID Tracking Project
Чехія просить сусідні країни прийняти пацієнтів з COVID-19
Джерело: National Post
Чеська Республіка попросила Німеччину, Швейцарію та Польщу прийняти пацієнтів з COVID-19, оскільки у місцевих лікарнях критична ситуація.
За даними Міністерства охорони здоров'я країни, станом на ранок п'ятниці госпіталізації потребували 8 135 пацієнтів з коронавірусом, серед них 1 735 потребують інтенсивної терапії.
В Італії оприлюднили статистику смертності від COVID-19
Джерело: ЄП
У 2020 році в Італії через пандемію зареєстрували рекордну високу смертність. Кількість смертей була вищою, ніж у будь-який інший рік після Другої світової війни. Загальна кількість смертей в Італії минулого року становить 746 146, це на 15,6% вище середнього показника за період 2015-2019 років. Відповідні дані оприлюднило італійське статистичне бюро ISTAT.
У Камбоджіа умисне зараження коронавірусом – 20 років тюрми
Джерело: The Guardian
Парламент Камбоджі ухвалив закон, метою якого є стримування пандемії коронавірусу. Згідно із ним, громадянам, які порушили карантинні норми, загрожує до 3 років позбавлення волі, а особам, які є членами груп, що умисне розповсюджують COVID-19, світить 20-річний тюремний термін.
ЄС запровадить COVID-паспорти до туристичного сезону
Джерело: The Financial Times
Євросоюз планує представити план впровадження COVID-паспортів вже у березні. Найактивнішими прихильницями такого рішення є південні країни, які хочуть врятувати свій майбутній туристичний сезон.
Зокрема, мовиться про Італію, Іспанію та Португалію.У COVID-паспортах зазначатимуть такі дані:
- результат тестів на COVID-19 (якщо людина не встигла вакцинуватися);
- інформацію про одужання від коронавірусу.
Дослідження про коронавірус
Змогли спрогнозувати перебіг коронавірусу за ДНК
Джерело: пресслужба НАН
Вчені Інституту фізіології імені Богомольця НАН України встановили, що важкий перебіг COVID-19 можна спрогнозувати. Для цього достатньо аналізувати рівень позаклітинної ДНК у крові хворого.
Вчені з’ясували, що під час COVID-19 лейкоцити крові, такі як нейтрофіли, можуть викидати своє ядро (ДНК) у позаклітинний простір. Саме рівень позаклітинної ДНК і є прогностичним критерієм.
Заразитися 2 штамами коронавірусу одночасно – можливо
Джерело: ScinceAlert
Нещодавно у двох людей одночасно виявили 2 різних варіантів SARS-CoV-2. Тобто, одночасно захворіти на різні штами коронавірусу таки можливо.
Перехресні інфікування коронавірусом
Лікарі відзначили, що це ніяк не вплинуло на тяжкість хвороби пацієнтів, і обидва одужали без госпіталізації та розвитку ускладнень.
9 з 10 смертей від COVID-19 сталися у країнах з високим рівнем ожиріння
Джерело: WOF
Новий звіт Всесвітньої федерації ожиріння (WOF) в черговий раз довів, що для пацієнтів з надлишковою вагою COVID-19 становить смертельну загрозу. Цей фактор ризику – на другому місці після літнього віку.
Відомо, що пацієнти з високим індексом маси тіла часто мають респіраторну дисфункцію, яка характеризується змінами дихальних механізмів, підвищеним опором дихальних шляхів, порушенням газообміну і низьким об'ємом легень і м'язовою силою.
Важливо! За даними WOF, 2,2 мільйона з 2,5 мільйона (90%) летальних випадків від коронавірусу припадає на держави з високим відсотком населення з надмірною масою тіла, це в першу чергу країни Заходу.